0 18:39 літак з Мілана (північ ІталіЇ), забитий вщент, прилітає в Київ одночасно з купою інших літаків.

Яно шо нічо неясно. Але зараз ніби триває термінова комісія з надзвичайних ситуацій, і після неї шось може бути ясно. А поки є питання.

1. Літак з Мілана (північ ІталіЇ), забитий вщент, прилітає одночасно з купою інших літаків. З дообіднього брифінгу головного санітарного лікаря не стало відомо (але ніхто і не питав), чи пасажири будуть в окремій черзі на паспортний контроль, і як, бо одночасно там буде купа пасажирів з інших рейсів. І чому для літака з Уханю закривали цілий аеропорт в Харкові, приймаючи рейс, і чи це тоді не було шоу? На той момент в Ухані було хворих десь 8-9 тисяч, в Італії зараз вже десь так само – 8-9 тисяч.

2. Домашня обсервація. Чому прибулим з Італії допускається, чому з Уханя – шукали санаторій?

3. Ризик заразитися від прибулих з Італії в рази більший, бо люди в Італії до останнього не перебували на карантині. В Ухані люди , доки прибули в Україну, вже там сиділи довго і нудно вдома, тобто ризик, що вони носії вірусу, був мінімальний. .

4. Як контролюватиметься домашня обсервація? Штрафи? Не наш варіант. В Ізраїлі так, спрацює. Ок, дома закрився, але вдома родичі, діти. Вони ж не сидітимуть.

5. . Тим часом з Китаю летять закуплені експрес-тести (щоб не везти аналізи в київ в лабораторію) . Тисячу штук. Де вони будуть і в яких регіонах -поки не розподілили. Очікується вантаж на 15 березня. Кажуть, якщо аптеки захочуть купити, продадуть їм, щоб люди купляли. З чого – з тисячі по аптеках? А в лікарні? Але тут може бути нюанс, що просто квотно в Китає їх продають, і поки в нас нема спалаху, то нам лише тисячу.

6. Якщо буде спалах, то в неважких випаках лікуватимут в т.ч і дома. Щоб інфекційні лікарні могли приймати хворих з іншими діагнозами. Ну це логічно, так. Головне, щоб сусіди не здуріли з паніки.

Мар’яна П’єцух