600 тисяч інфікованих, 29 тисяч померлих: світом шириться пандемія коронавірусу

Пандемія коронавірусу

Понад 600 тисяч інфікованих, майже 29 тисяч померлих — світом шириться пандемія коронавірусу.

Порожня площа Святого Петра і послання "Місту і Світові", яке зазвичай звучить лише на Різдво і Великдень. Папа Римський Франциск помолився за завершення пандемії коронавірусу. Цю службу транслювали телеканали, радіостанції і соціальні мережі, щоб усі віряни мали змогу почути понтифіка.

Папа Римський:

Уже кілька тижнів здається, що наступив довгий вечір. Густа темрява спустилася на наші площі, вулиці і міста. Вона оповила наше життя, наповнивши все оглушливою ​​тишею і порожнечею, яка паралізує все, що зустрічає на своєму шляху. Ми відчуваємо це у повітрі, у жестах людей, у їхніх поглядах. Нам страшно. Ми зрозуміли, що ми всі в одному човні. Ми всі вразливі і дезорієнтовані, але водночас потрібні і важливі. Ми повинні веслувати разом, підтримувати один одного. Бо на цьому човні ми усі.

Пандемія коронавірусу поки що лише набирає обертів. Дані про кількість інфікованих і померлих оновлюються щогодини. Наразі найбільш уражена країна світу за кількістю хворих — це Сполучені Штати Америки: там занедужали 105 тисяч людей. Президент Трамп виділив на підтримку американської економіки більше двох трильйонів доларів і пообіцяв, що найближчим часом у країні з'являться десятки тисяч апаратів штучної вентиляції легень.

Дональд Трамп, президент США:

У наступні 100 днів ми виготовимо, або отримаємо у якійсь іншій формі 100 тисяч додаткових апаратів. Це втричі більше, ніж у Сполучених Штатах зазвичай виготовляли протягом року.

Апаратів штучної вентиляції легень не вистачає в Італії. Попри жорсткі карантинні заходи, кількість хворих і померлих невпинно зростає. Лікарні переповнені, персонал працює без вихідних, система охорони здоров'я на межі колапсу.

Морено Трезолді, лікар:

Ситуація надзвичайна, ми не очікували, що вона буде такою драматичною і тривалою у часі. Я сподіваюся, що з допомогою людей, які дотримуються карантину, ми пройдемо пік, кількість хворих почне зменшуватися і ми зможемо приділяти пацієнтам більше уваги.

Хворих з Італії літаками доправляють в інші європейські країни. Сьогодні 6 важких пацієнтів прийняло німецьке місто Кельн.

У самій Німеччині хворих вже більше 50 тисяч. Представники уряду щодня просять німців не виходити з дому і обмежити усі соціальні контакти. Очікується, що карантинні заходи подовжать до кінця квітня.

З проханням проявити терпіння до громадян звернулася Ангела Меркель. Канцлерка, яка знаходиться на домашньому карантині, записала аудіо-звернення:

Ніхто сьогодні не може сказати, що він знає, як довго триватимуть ці важкі часи. Я змушена попросити Вас: будьте терплячі. На жаль, щоденна кількість нових випадків хвороби не дає нам жодної причини послабити правила.

До середини квітня надзвичайний стан вже подовжили в Іспанії. Там ситуація драматична — за добу вірус забрав життя більше як 800 осіб. Військові проводять дезінфекцію будинків для літніх людей, лікарень, в'язниць та залізничних вокзалів. Власники ресторанів готують та доставляють їжу для медичних працівників.

Аксель Пейнадо, координатор проекту "Доставка для героїв":

Ми, власники ресторанів, подумали, що ще можемо зробити, крім того, аби просто виходити на балкони і аплодувати. Можливо, подарувати хвилинку радості медичним працівникам, які зараз переживають важкі часи? Тепер щодня ми готуємо вечерю для 200 медиків у різних лікарнях Барселони.

Єдина країна, яка вже подолала пандемію, це Китай, з якого вірус і почав ширитися світом. До нормального життя повертається і місто Ухань, де був зафіксований перший випадок захворювання. Втім, люди і досі виходять на вулиці у захисних масках.

Мій син, наразі, у США. Я щодня йому телефоную і кажу, що кожен повинен діяти відповідально і допомагати у запобіганні поширенню хвороби. Я не згодна з концепцією "колективного імунітету". Я думаю, що люди в США, чи в Італії не ставляться до пандемії з належною серйозністю.

Поборовши хворобу, китайці вирішили закритися від світу, і заборонили іноземцям з візами та видом на проживання в'їзд до країни, щоб вони не повернули вірус.