Україна поступово перейде на погодинну оплату праці.  Про це розповів Олексій Дорошенко, голова Нацради економічного розвитку України.

Як розповів експерт, в січні 2019 року, по мінімальним заробітним платам країни Євросоюзу розділилися на три групи.  Перша група – країни, де мінімалка не перевищує 500 євро в місяць (Болгарія, Латвія, Румунія і Угорщина).  Друга група – країни з мінімальною зарплатою до 1000 євро на місяць (Хорватія, Чехія, Словаччина, Польща).  Третя – країни з мінімальними зарплатами понад 1000 євро на місяць (Люксембург, Іспанія, Великобританія, Німеччина).

В Україні мінімальна заробітна плата 132 євро на місяць або в 2 рази менше, ніж в Болгарії і в 16 разів менше, ніж в Люксембурзі.

Не у всіх країнах ЄС введена мінімальна заробітна плата, а деякі з держав ввели її кілька років тому.  Наприклад, в Німеччині державне регулювання зарплат ввели тільки в 2015 році.  До цього, найпотужніша економіка у Євросоюзі побоювалася, що через тиск мінімалки в Німеччині зросте безробіття і тіньовий сектор.

Олексій Дорошенко, голова Нацради економічного розвитку України:

Ми з вами звикли до щомісячної оплати праці, але таке в розвинених економіках все важче знайти.  Всі знають скільки коштує година роботи.  Тому нашій країні слід зробити те ж саме, тобто переходити на погодинну оплату праці.  Тоді і працівник, і роботодавець будуть краще рахувати свої гроші, так як кількість годин, відпрацьованих громадянами різних країн Європи, все більше відрізняється один від одного.  Це істотно впливає на оплату праці.

Источник

comments powered by HyperComments