Біля музею на Буніні з'явився пам'ятник каменоломам (фото)

На вулиці Буніна, 7 функціонує музей Катакомба Кантакузена. Він є найстарішою каменоломнею Карантинної балки Одеси перший настінний напис датується 1812 роком. Експерти зазначають, що з цього каменю було збудовано безліч особняків історичного центру міста.

І сьогодні перед входом до музею було встановлено пам'ятник тисячам каменоломів, які працювали в різні періоди часу на благо міста.

Про це повідомляє прес-служба мерії.

Арт-об'єкт створено з місцевого ракушняка у вигляді двох каменоломів, які відпочивають на каменях, піднятих із шахти, після важкої праці.

Одеса відома як місто, що стоїть на катакомбах. У різні роки у каменоломнях Одеси працювали тисячі каменоломнів. Завдяки їхнім старанням було відбудовано весь старий центр, включаючи наш знаменитий Оперний театр. А також передмістя та навіть кам'яні будинки у довколишніх селах. Сьогодні ми віддаємо історичну справедливість та належну пам'ять людям, чиїми стараннями добувався камінь для будівництва Одеси, зазначив міський голова Геннадій Труханов. Крім того, він вніс пропозицію, щоб відвідування одеських музеїв катакомбів стало одним із форматів вивчення історії міста в рамках шкільного предмета Я одесит.

Цей проект було реалізовано з ініціативи ГО Фонду вивчення та збереження спадщини Одеси Пам'ять. Скульптором виступив Олександр Коваленко.

Зазначається, що з моменту заснування Одеса будувалася з каменю, який видобували в підземних каменоломнях. У 1869 році зареєстрованих каменоломів було 10 384. Камінь видобували на Слобідці, Молдаванці, Бугаївці, Куяльнику, у приморській частині міста, Усатовому та Нерубайському. Верхньою частиною черепашникового пласта засипали фундаменти, мостили вулиці та дороги. А середня частина використовувалася як будматеріал при будівництві житлових та громадських будівель.

Після закриття каменоломень під землею залишалися тунелі, що використовуються в різних цілях. У частині з них на даний момент працюють музеї, де розповідається історія Одеси. src=»/wp-content/uploads/2021/11/975fe750e2d3e2de8e8fd869c72259fe.jpg» />

Оставьте комментарий