Біляївський суд підтримав військовослужбовця, який відмовився вакцинуватися від коронавируса за наказом командира частини

Біляївський районний суд Одеської області відмовив у залученні військовослужбовця до адміністративної відповідальності за невиконання наказу командира в умовах особливого періоду.

про це повідомляється в постанові суду.

до суду надійшов протокол про нібито військово-адміністративне правопорушення, згідно з яким матрос, будучи військовослужбовцем, в умовах особливого періоду, ухилився від виконання вимог командира і відмовився виконувати наказ про вакцинацію особового складу військової частини А1892.

в судовому засіданні представник військової частини підтвердила, що командир віддав наказ про організацію вакцинації військової частини А1892 від 19.07.2021 року, в яких говорилося , що в термін до 22.07.2021 року необхідно провести вакцинацію всього особового складу. Але один з військовослужбовців від щеплення відмовився.

Чоловік в судовому засіданні пояснив, що відмовився від проходження вакцинації, оскільки не довіряє цій вакцині, вважає неприпустимим вакцинацію без попереднього повного обстеження стану здоров'я. В результаті слухань суд закрив справу за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Згідно з рішенням суду, в протоколі про адміністративне правопорушення не конкретизовано, яке саме законну вимогу командира не виконав військовослужбовець, в яку саме дату і час, і який саме вакциною потрібно було зробити щеплення.

Крім того, суд звернув увагу позивача на наказ Міністерства охорони здоров'я України від 24 грудня 2020 №3018, згідно з яким вакцинація від коронавируса в Україні є добровільною для всіх груп населення і професійних груп.

Оставьте комментарий