60-кілометрове загородження, яким окупанти відокремили Крим від материкової України, знаходиться не на самому адмінкордоні і цей загороджувальний комплекс знаходиться поза зоною видимості українських прикордонників, які несуть службу на материковій частині України. 

Про це розповів помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян.

"Вони встановили загородження не на адмінкордоні, а набагато далі. Я не готовий говорити, де воно проходиться точно, на якій відстані, але з материкової частини України його не видно", – говорить Слободян.

Крім того, як розповідає помічник голови Держприкордонслужби, викликає сумніви і ефективність цієї споруди і довгостроковість її експлуатації.

"За наявною у нас інформацією, цей комплекс споруд ще не введений в експлуатацію, використовувалися там дуже "сирі" матеріали. Про це свідчить той факт, розробником цієї межі було російське підприємство, науково-виробничий комплекс "Дедал". А в листопаді цього року керівника цього підприємства самі російські спецслужби затримали на спробі дати хабар в 2,5 мільйона рублів керівнику структури ФСБ в окупованому Криму за акт прийому цих конструкцій. 

Ці конструкції не працювали так, як потрібно, і керівник цього підприємства намагався дати хабар, щоб на це закрили очі. Це свідчення того, що ця система більше піарна, але її ефективність і здатність виконувати будь-які функції під великим питанням. Це не більше ніж паркан", – додає Слободян.

Додамо, що будівництво загорож не має жодного значення для України. 

Таку думку висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Не скажу, що смішне, але дивне рішення. Крим є півостровом, і підходів до нього величезна кількість", – зазначив він.

Гримчак нагадав, що окупанти вже неодноразово заявляли про затримання українських диверсантів у Криму.

"Під цей шум вони розпиляли трохи грошей. От і все. Вони переконують власне населення, що з Кримом нібито всі питання вирішені. Ось уже і кордон облаштували, і більше жодних змін там не буде. Це більше для внутрішнього споживання, тому що для України те, що вони там побудували, не має жодного значення і ніяк не змінює статусу півострова", – підкреслив він. 

Источник

comments powered by HyperComments