Чи рятує від застуди? У МОЗ назвали п’ять фактів про реальну користь вітаміну С

  • Багатьом у дитинстві давали «аскорбінку» і змушували їсти апельсини, особливо на період застуди, але мало хто знає в чому реальна користь вітаміну С.

У Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я розповіли про користь вітаміну С для організму. Відповідне повідомленням опублікували на сторінці ЦГЗ у Facebook.

Отже, лікарі назвали такі п’ять фактів про цю речовину:

  1. Вітамін С бере участь в процесах метаболізму, захищає молекули (білки, ліпіди, вуглеводи та ін.) від пошкодження активними формами кисню, необхідний для синтезу гормонів, грають важливу роль в реакції серцево-судинної системи на важку інфекцію. Також допомагає засвоювати залізо.
  2. Його дефіцит викликає захворювання під назвою «цинга», що виявляється кровотечами і ламкістю судин.
  3. Це незамінний вітамін, який можна отримати тільки в їжі рослинного походження. Найбільше знаходиться в таких продуктах: цитрусові, ківі, червоний перець, брокколі, смородина, полуниця.
  4. Вплив вітаміну С на перебіг застуди не доведено і вимагає великих клінічних випробувань. Він також не сприяє профілактиці ГРВІ і не скорочує тривалість лікування.
  5. Величезні дози вітаміну С можуть викликати: діарею, нудоту, блювоту, печію, спазми в животі, головний біль, безсоння. Якщо відчуваєте погіршення стану, звертайтеся до сімейного лікаря.

«Пам’ятайте, що для більшості людей здорове харчування забезпечує достатню кількість вітаміну С», — наголосили у ЦГЗ.