Дев'ять кримінальних проваджень у зв'язку з підробкою ПЛР-тестів і сертифікатів про вакцинацію відкрила поліція регіону

В Одеській області відкрито дев'ять кримінальних проваджень за фактами підробки документів, пов'язаних з COVID-19. Три з них за фальшивими результатами ПЛР-тестів і шість — підробленими сертифікатами про вакцинацію.

Про це повідомляє прес-служба ГУ Нацполіціі регіону. Відомості про дані правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) і ст.362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

У поліції підкреслили, що чинним законодавством відповідальність передбачена як для осіб, виробляють і продають підроблені документи, так і для тих, хто їх надалі використовує. Правопорушників загрожує штраф до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.

Фото: прес-служба ГУНП


Оставьте комментарий