Дітей в Україні дозволили прописувати в іпотечної нерухомості

В Україні дозволили прописувати дітей в іпотечної нерухомості, яка знаходиться в довірчому управлінні. Раніше Кабінет міністрів забороняв таку реєстрацію, але суд виніс позитивне рішення за позовом однієї з звернулися з приводу прописки дитини сімей.

Про це повідомляє РБК-Україна.

У 2020 році Кабінет міністрів заборонив прописувати дітей в кредитному житло. Проте 28 вересня 2021 року Шостий апеляційний суд прийняв рішення про правомірність такої реєстрації та задовольнив позов юриста Ростислава Кравця.

Дітей необхідно реєструвати, оскільки їм потрібно ходити в школу, отримувати медичні послуги. А без реєстрації цього зробити неможливо. Такий дозвіл не повинно спровокувати зростання кількості махінацій з нерухомістю. При виникненні заборгованості дитини просто знімуть з реєстрації. Цей процес не складний і як показує досвід, проблем з ним не виникає, пояснив ситуацію позивач.

Юрист Ігор Коржук пояснив, що раніше і банки забороняли такі прописки для дітей, а в законодавстві це питання не було врегульоване. Зараз порядок змінився.

Іпотекодавець може навіть здати в оренду іпотечне житло, але тільки за згодою банку. Люди, які після дозволу банку будуть там жити (з урахуванням дітей), можуть отримати і право там тимчасово прописатися.

Як зазначив фахівець по земельному праву Юрій Брикайло, деякі нечесні на руку позичальники можуть почати прописувати дітей, щоб банк не забрав житло, адже при відчуженні майна доведеться враховувати зареєстрованого в ньому дитини.

Втім, як додав експерт, такі методи, швидше за все, не будуть ефективні, так як банки все одно зможуть поставити боржника в умови, при яких доведеться або погашати борги по іпотеці, або віддавати нерухомість. До того ж, наявність боргу по кредиту тягне і інші проблеми заблоковані рахунки і неможливість виїхати за кордон.

Оставьте комментарий