До реєстру педофілів в країні внесені 113 осіб, за якими довічно встановлений адміністративний нагляд

Уряд створив так званий реєстр педофілів, адже кожна п'ята дитина в Україні потерпає від сексуального насильства. У нього вже внесли дані про 113 осіб. Про це онлайн-виданню Парламент.UA повідомили в Міністерстві юстиції у відповідь на відповідний запит.

Департамент з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції повідомив, що на 13 жовтня 2021 року в реєстр педофілів внесли дані про 113 людей. Причому навіть після відбуття терміну у в'язниці інформація про таких громадян залишиться в базі, — йдеться у відповіді.

Відзначається, що зараз відомство продовжує вивчати програмне забезпечення Єдиного реєстру засуджених і осіб, узятих під варту. Окремим модулем там є так званий реєстр педофілів. Користувачами-учасниками тестування програми стали органи і установи виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України. Крім того, з відповіді Мін'юсту випливає, що підставою для внесення відомостей про людину в ЕРОПН є ухвала суду за місцем його проживання або відбування ним покарання. Винести таке рішення може суд за клопотанням прокурора.

Відповідно до закону, доступ до реєстру мають тільки слідчі та інші уповноважені особи Національної поліції та Державного бюро розслідувань. А ось право отримати інформацію з реєстру також мають керівники установ освіти, охорони здоров'я або інших установ, які доглядають за дітьми, надають їм медичні, навчальні та соціальні послуги при наймі людини на роботу. Також відомості по ЕРОПН нададуть і керівникам органів влади, місцевого самоврядування. До того ж, будь-яка людина може перевірити свою наявність у реєстрі, відправивши запит. До реєстру вносять повне ім'я засудженого, дату його народження, місце проживання і скоєні ним злочини. Люди, що потрапили в даний список, зобов'язані повідомляти поліції про зміну місця проживання і роботи. Тобто за особами, визнаними педофілами, встановлюють довічний адміністративний нагляд, навіть після звільнення з в'язниці.

Оставьте комментарий