Документ вже в Раді! Депутатка підготувала важливе рішення – переносити не будуть. Цього чекали давно

У Верховну Раду внесли законопроект, що пропонує скасувати перенесення робочих і святкових днів в Україні. Співавтором документа є нардеп від “Слуги народу”, голова комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Про це повідомляють “Українські новини”.

“Мій законопроект забирає у Кабінету Міністрів право переносити робочі дні. Ну і, відповідно, перенесення святкових днів є наслідком перенесення робочих днів”, – сказала Третьякова.

Вона повідомила, що цей документ, в разі його прийняття, заборонить роботодавцям без згоди кожного із співробітників, що працюють на “п’ятиденці”, переносити робочі дні так, щоб робочий тиждень ставав “шестиденним”.

У пояснювальній записці до законопроекту, яка опинилась у розпорядженні “Українських новин”, сказано, що перенесення робочих днів на вихідні створюють ситуації, через які співробітники змушені працювати по 6 днів на тиждень, що порушує законодавчі вимоги щодо мінімального часу відпочинку робітників.

Автори документа вважають, що надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і в цілому формує негативну репутацію бізнес потенціалу України в світі. Вказується також, що в країнах Європейського союзу практики перенесення робочих днів немає.

На даний момент же уряд може рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій переносити вихідні та робочі дні для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.