Енергетичний аудит будівельних споруд

Енергетичний аудит — це спеціальна процедура, метою якої є визначення профілю поточного споживання енергії в будівлі і представлення наявних можливостей для введення енергозбереження. Це означає, що енергетичний аудит, з одного боку, відповість на питання про енергетичний потенціал будівлі, а з іншого опише зусилля щодо поліпшення, які можуть бути проведені в ньому з метою підвищення енергоефективності. На сайті https://www.adamson.ua/ ви можете детальніше ознайомитися з послугою.

Що вам потрібно знати про енергетичні аудити?

Енергетичний аудит будівлі включає в себе повний балансовий аудит об’єкта, установки або технологічного процесу, а також обмежені аудити окремих пристроїв або технологічних ліній. Така відмінність робить енергетичний аудит комплексним підходом до енергетичної економіки конкретної будівлі.
  1. Аудит проводиться протягом річного періоду для промислових будівель, внутрішніх теплових мереж, джерел тепла та електроенергії, технологічних процесів, а також будівель і установок для оптимізації споживання енергії.
  2. Енергетичний аудит проводиться для будівель, які мають намір впровадити рішення, що обмежують споживання енергії.
  3. Найчастіше його складання є необхідною умовою для отримання гранту на тепломодернізаційне підприємство.
Інвестиції в галузі енергоефективності повинні досягати рівня енергозбереження мінімум 20%, а в області термомодернізації мінімум 30%. Правила проведення процедури аудиту регулюються правилами технічними стандартами. До роботи залучаються виключно компанії з ліцензіями.

Як проводиться енергоаудит будівлі?

Згідно із законодавством, енергетичний аудит складається в письмовій формі і складається з декількох необхідних частин. До них відносяться титульний лист, загальні дані будівлі з енергетичними параметрами, опис технічного стану будівлі, перелік вихідних документів і техніко-будівельна інвентаризація. Інвентаризація об’єкта містить не тільки його технічний опис, але перш за все енергетичні характеристики будівлі разом з характеристиками окремих установок (опалювальної, газової, гарячої води, вентиляції та ін.). Важливо не тільки визначити потребу будівлі в енергії, але і розрахувати споживання гарячої води, визначити теплові мости, перевірити теплові внутрішні вигоди і описати теплові перегородки. В енергетичному аудиті також має бути інформація про розмір бюджету, який інвестор має на виконання термомодернізації.