Епідемія коронавірусу: у Європі фіксують нові випадки захворювання

Кількість хворих на коронавірус у Європі збільшилась

Кількість хворих на коронавірус у Європі збільшилась. Нові випадки інфікування реєструють у Франції, Німеччині та Іспанії. Хвороба вже дісталася Північної Македонії. Здебільшого нові випадки пов'язані з подорожами до Італії. Ця країна стала епіцентром поширення COVID-19 у ЄС. Докладніше про ситуацію розповість Ольга Жидецька.

У Франції, де напередодні звітували про одужання всіх пацієнтів, виявили три нові випадки хвороби. Один чоловік помер. Це друга смерть від COVID-19 в країні. Влада з'ясовує, хто контактував з інфікованими, для подальшої перевірки.

"Сімнадцятий підтверджений випадок — це шістдесяти річний француз. Напередодні його забрала швидка й відразу діагностувала коронавірус. Він був у вкрай тяжкому стані. І помер цієї ночі", — говорить Жером Саломон, директор департаменту охорони здоров'я Франції.

Нові випадки зараження зафіксували в Німеччині. У Баден-Вюртенбергу 25-річний чоловік, який приїхав із Італії, звернувся до лікарів із симптомами, схожими на грип. У Північному Рейні-Вестфалії захворіло подружжя. Чоловік у критичному стані. Жінка почувається краще. У дітей пари ознак коронавірусу не виявили. У районі, де вони мешкають, оголосили карантин. А також ізолювали військову авіабазу, де проходить службу солдат, який тісно контактував із хворим.

"Ці випадки небезпечні тим, що хворі упродовж двох тижнів спілкувалися з багатьма людьми. І допоки вірус розвинувся, могли інфікувати інших. Жінка — вихователька дитсадка. Тому ми попросили батьків залишити дітей вдома, та й самим дотриматися карантину", — говорить Карл-Йозеф Лауман, міністр охорони здоров'я Північного Рейну-Вестфалії.

Жителі різних регіонів Німеччини занепокоєні, але намагаються не панікувати.

"Ми пройшлися по крамницях, щоб дещо закупити. Тож готуємося. Почекаємо вихідних — і побачимо, чи не погіршиться ситуація, чи не побільшає хворих", — говорить Джина Мамбрі, мешканка Дюссельдорфа.

Нові випадки зараження COVID-19 зафіксували в Іспанії. Двоє хворих виявили в Мадриді. Усі випадки в королівстві пов'язані з поїздками до Італії. Там недуга дісталася вже й центральної частини — регіону Марке. Загалом по країні дванадцять смертей та понад триста п'ятдесят хворих.

"Що я пораджу, як медик: людям із групи ризику — похилого віку, з патологією імунної системи, з хронічними чи онкозахворюваннями — залишатися вдома. Решті дотримуватися урядових вказівок, не змітати всього з полиць супермаркетів, не купувати масок за 100 євро чи дезінфекторів за 400", — говорить Елізабет Джакона, лікарка.

Випадки ураження коронавірусом зафіксовано і в Румунії, Греції та Алжирі. COVID-19 дістався навіть Латинської Америки. У Бразилії захворів чоловік, який відвідував Італію. Недугу також виявили у трьох росіян, евакуйованих із лайнера "Даймонд Прінсесс". 

Однак, попри стрімке поширення хвороби, європейські країни не закривають кордони. Поки що обмежуються перевірками туристів і рекомендаціями ретельніше дотримуватися правил особистої гігієни. Загалом у світі від ускладнень після коронавірусу померли 2760 людей. Інфікованих — понад 80 тисяч. Водночас близько 30 тисяч — одужали.