Епідемія коронавірусу: в Італії ізолювали 16 мільйонів людей

Масовий карантин

У світі на коронавірус захворіли вже понад 109 тисяч людей. Померли — 3800, більшість із них у Китаї. Одужали — 62 тисячі. В Європі найбільше смертей в Італії. Там за добу від уханської інфекції померли 133 недужих, загальне число жертв — 366 осіб.

Напередодні на карантин закрили найураженіші північні регіони, там живе близько 16 мільйонів людей. Яка ситуація в "червоній зоні" і чого чекати українцям, які там перебувають? Про це в нашому матеріалі.

На вулицях Мілана — не велелюдно. Спорожніли вокзал і аеропорт. Відсьогодні, місто — на карантині. Під замком і чверть населення країни. Уся Ломбардія і ще 14 провінцій. Для Європи — це безпрецедентні заходи.

Джузеппе Конте, прем'єр-міністр Італії:

Обмежується в'їзд і виїзд з територій під карантином. Переміщення осіб в цих регіонах теж дозволяється лише з невідкладних причин — по роботі чи за станом здоров'я.

Скасовано всі масові зібрання — навіть весілля і похорони. Зачинені школи й університети, музеї, гірськолижні курорти і тренажерні зали. За порушення карантинних правил можна потрапити на три місяці до в'язниці. Діятимуть такі заходи до 3 квітня.

Джузеппе Конте, прем'єр-міністр Італії:

Нам необхідно гарантувати безпеку і здоров'я наших громадян. Ми розуміємо, що запроваджені обмеження створюють незручності. Але зараз такий час, що треба брати на себе відповідальність.

Чи евакуюють українців з уражених регіонів, — поки невідомо. Раніше МЗС виключало таку можливість, радили з усіх питань звертатися до консульських відділів. Оновленої інформації нам у відомстві не надали. В Італії офіційно працюють 230 тисяч наших співвітчизників. Насправді, ж їхня кількість може перевищувати 300 тисяч. Щодо "карантинних" регіонів — мова може йти про 75 тисяч людей.

Українці з провінції Тревізо, яка тепер теж на карантині, розповіли нам: виїхати за межі міста — неможливо. Люди залишаються вдома, а на вулиці — радять не наближатися до інших ближче ніж на метр. Однак, паніки немає. Італійці до так званих "драконівських" обмежень ставляться по-різному.

Те що відбувається — дуже сумно. Для мене це виглядає як поразка. Ніколи не думала, що таке може статися у нас.

Не розумію, навіщо влада влаштовує цей цирк. Усі плани пішли нанівець.

До нових надзвичайних умов доводиться звикати навіть Папі Римському. Уперше недільну месу понтифік відслужив, як он-лайн трансляцію.

Папа Римський Франциск:

Доброго ранку, дорогі брати і сестри. Досить дивно читати молитву сидячи тут, у резиденції, під замком, але я бачу вас, я поруч із вами.

В Італії інфікованих вже майже шість тисяч осіб. За останню добу приріст був найбільшим. Захворіли зокрема й два губернатори — Нікола Дзінгаретті, очільник Лаціо і лідер Демпартії, та Альберто Чиріо — губернатор П'ємонта.