Епідемія коронавірусу: в Ізраїлі каратимуть в’язницею за недотримання карантину

Заходи із запобігання вірусу посилюються

Повертаємось до теми коронавірусу. Дуже жорсткі заходи для захисту від цієї загрози не тільки в Китаї, а й в Ізраїлі. Там обмежують в'їзд на територію держави людей із країн, де є значні спалахи хвороби. Як іще захищається Ізраїль — далі — розкажуть мої колеги.

Спочатку здавалося, що Ізраїль, з огляду на його географічні особливості, уникне спалаху вірусу. Заражених було мало, їх швидко ізолювали і особливих заходів безпеки не запровадили. Поки не з'ясувалося, що в групі південнокорейських туристів було сім хворих на коронавірус! При чому, з'ясували це вже після того, як вони покинули Ізраїль. Почалося — екстрене розслідування. Виявилося, що ці мандрівники об'їхали пів країни і контактували з безліччю людей. Тож усіх, кого вдалося ідентифікувати, відправили на карантин.

"Ми постійно переглядаємо нашу політику, адаптуємось до обставин. Перш за все, ми обмежили в'їзд в Ізраїль з інших країн. У списку вже Австралія та Італія, але він ще поповниться. Я наголошую, надмірна пильність все ж краща, ніж її відсутність", — говорить Беньямін Нетаніягу, прем'єр-міністр Ізраїлю.

Державна машина запрацювала на повну. Виняткові повноваження отримав Національний центр безпеки. Це такий собі аналог українського Радбезу.

"Обычно этот центр занимается всем, что связано с безопасностью страны. Но так как коронавирус может, скажем так, повлиять стратегически на здоровье граждан, то теперь они этим занимаются. Первое, что сделал Минздрав, это написал четкие инструкции для больниц и скорой помощи", — говорить Марк Кацнельсон, медичний експерт.

Повноваження центру надширокі. Він може припинити авіасполучення з будь-якою країною. Та й взагалі, наглухо закрити кордони. Такий варіант теж не виключається. А в поліції створили спеціальний відділ, який має боротися з панікою! Припиняти поширення чуток і пліток.

Сьогодні в Ізраїлі найбільш дефіцитні товари — спиртовий гель для рук і захисні маски. Їх не можна купити буквально ніде, і не за які гроші. Крім того, ізраїльський хай-тек теж відреагував на ситуацію з коронавірусом — програмісти розробили додаток, де в реальному часі показують статистику хворих і місця, які вони відвідували. Якщо наблизитися до такого місця, телефон повідомить вас про це звуковим сигналом.

Заходи із запобігання вірусу посилюються. Всі, хто повертається з Італії, Німеччини, Австрії чи Іспанії — одразу потрапляють на двотижневий карантин. Недотримання умов — підсудна справа! Покарання — до семи років в'язниці. І вже порушено сім кримінальних проваджень. У лікарнях обов'язкові тренінги на випадок масового надходження хворих.

"Скорая помощь открыла отдельный диспетчерский центр, куда обращаются люди, которые думают, что у них вирус. Они должны рассказать диспетчеру, это медицинский работник, какие у них симптомы и он решает, послать ли к пациенту медсестру, чтобы проверить. Этим людям категорически запрещено появляться в медучреждениях", — говорить Марк Кацнельсон, медичний експерт.

Рішенням уряду введена цілковита заборона на масові заходи. Скасовані традиційні паради на свято Пурим. Усім медпрацівникам без винятку заборонено залишати країну, ця ж заборона — стосується і військових. Відмінили спільні з американцями навчання та спортивні змагання.

Найбільшу тривогу в ізраїльських епідеміологів викликає ситуація в Палестинській автономії. Є випадки зараження у Віфлеємі. Але найстрашніше, якщо це станеться у Секторі Гази. Це одна з найбільш густонаселених територій планети з дуже слабкою медициною. Тож ізраїльські військові вже відпрацювали сценарій повного закриття кордону з Газою. Навіть якщо для цього доведеться застосовувати зброю.