Главі МВС Британії загрожує трибунал

Політичний скандал у Британії

Черговий скандал у британській політиці. Під шквал критики потрапила міністерка внутрішніх справ. Уже троє колишніх підлеглих звинувачують жінку у цькуванні та агресивній поведінці.

Пріті Пател у політиці не новачок — останні сім років працювала на різних керівних посадах у британському уряді. Піком її кар'єри стало крісло міністра внутрішніх справ. Цю престижну посаду вона отримала торік у липні. І стала однією із найближчих соратниць прем'єра Бориса Джонсона. Утім, зараз кар'єра Пріті Пател — на волосині. Бо одразу троє колишніх підлеглих звинувачують її у цькуванні та неадекватній поведінці.

Філіп Ратнем, колишній працівник міністерства внутрішніх справ Великої Британії:

Мій досвід спілкування з пані міністром доволі екстремальний. Та є докази, що це не винятковий випадок, а модель її поведінки. Її звинувачують у підвищенні голосу, лихослів'ї, приниженні підлеглих, виконанні необґрунтованих вимог. Ця поведінка створила атмосферу страху у відомстві.

Філіп Ратнем 33 роки пропрацював у МВС. Але пішов у відставку саме через цькування керівниці. Тепер він позивається з міністерством за несправедливе і вимушене звільнення. І виявилося, що Ратнем не єдиний, хто не спрацювався з Пател. Ще двоє колишніх підлеглих звинувачують начальницю у хамстві, образах і нецензурних висловлюваннях.

Джеремі Корбін, лідер опозиції в парламенті Великої Британії:

За ніч з'явилися нові звинувачення проти глави Гоум-Офісу. Тепер щодо цькування та приниження приватного секретаря. Якщо це правда, то вона поводилася неприйнятно на трьох урядових посадах. Ба більше, тисячі фунтів, які важко заробляють платники податків, виплачували цим людям, щоби купити їхню мовчанку.

Опозиція закликає відсторонити міністерку від посади і провести належне розслідування звинувачень. Тим часом, прем'єр-міністр стоїть за соратницю горою.

Борис Джонсон, прем'єр-міністр Великої Британії:

Вкотре повторю: глава МВС працює на відмінно. Я цілком і повністю їй довіряю. Якщо є звинувачення, то, звісно, секретаріат кабінету міністрів повинен їх адекватно розслідувати. Саме це і відбудеться.

Уже відомо, що проти урядовиці готові свідчити й інші колишні підлеглі. Тож навряд чи цей скандал швидко стихне.

Сама Пріті Пател відкидає всі звинувачення. Але якщо справа справді дійде до трибуналу із працевлаштування, це може стати початком кінця її блискучої політичної кар'єри.