Головний Санлікар Ляшко Налякав Українців Прогнозом! Такого Ніхто Не Очікував (ВІДЕО)

31 липня в Україні має закінчитись карантин. Однак деякі карантинні обмеженнями для українців будуть обов’язковими доти, поки не з’являться лікарські засоби або імунобіологічний препарат проти COVID-19.

Про це в інтерв’ю програмі «Перехресний допит» на 24 каналі заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко та наголосив, що країні треба готуватися жити в таких умовах, в яких вона живе сьогодні. Однак залишається питання, чи продовжувати адаптивний карантин.

«На певних окремих адміністративних територіях може бути жорсткіший карантин, на інших можуть бути пом’якшення. Я не кажу про повне скасування.

Це певне обмеження кількості людей, які можуть одночасно заходити в приміщення, маска на обличчі в громадських будівлях, обробка рук антисептиками на вході. Це ті речі, з якими нам доведеться жити трохи довше, до появи лікарських засобів або імунобіологічного препарату», – зазначив головний санітарний лікар.

Ляшко пояснив, що вони моделюють, як буде розвиватися ситуація і до якого сценарію треба готуватись. Для цього порівнюють декілька прогнозів різних експертів – Світового банку, Національної академії наук та Київської школи економіки.

«Три зовсім різні сценарії, які ми розглядаємо. Паралельно там ще проводять експерти різне моделювання. Але за базу ми беремо ці 3 сценарії, порівнюємо їх між собою і ретроспективно – як вони показали себе, і проспективно – дивитись, що нас очікує», – додав він.

Карантин в Україні: що відомо

Карантин в України запровадили 12 березня. Після цього його вже 4 рази переносили: спершу він мав протривати до 3 квітня, згодом його продовжили до 24 квітня, потім – до 11 травня, пізніше – до 22 травня, і найсвіжіше перенесення – до 22 червня.

Однак з 11 травня в країні почали послаблювати карантин, його назвали Днем «К». Загалом уряд передбачив 5 таких етапів.
У травні вже запрацювали громадський транспорт, готелі та ресторани. А у червні відновили роботу залізниця та внутрішні перельоти тощо.