Горожнам розповіли про одержання електронного лікарняного і препаратах за програмою «Доступні ліки»

Фахівці медичної сфери в прес-центрі Odessit розповіли про електронні лікарняних, які були введені в Україні з 1 жовтня, а також про нововведення в роботі програми Доступні ліки.

в разі якщо у людини є ознаки непрацездатності, то замість того, щоб ставити додаткові друку і їздити по різних установах , можна прийти до сімейного лікаря та оформити електронний лікарняний лист.

Це все фіксується лікарем в електронному форматі, далі у відділі кадрів роботодавець звертається в електронний кабінет пенсійного фонду і бачить факт непрацездатності свого співробітника. Тобто все дуже просто, зрозуміло і прозоро, — зазначила директор ЦПМСП №3 Олена Колоденка.

За словами директора ЦПМСП №3 Ірини Кедик, реформування системи охорони здоров'я торкнулося і видачі інсуліну для хворих — тепер отримати препарат можна в будь-якій аптеці країни, незалежно від місця проживання. Необхідно лише знайти аптеку, яка уклала договір з НСЗУ про реімбурсації — компенсації вартості ліків фармацевтичним мереж. На вході в такі установи можна побачити дві наклейки Доступні ліки, Інсулін.

Також можна зателефонувати на гарячу лінію НСЗУ за номером 1677 і дізнатися в якій аптеці в потрібному місті можна отримати препарат. Щоб отримати електронний рецепт, у кожного інсулінозалежного людини повинен бути індивідуальний план лікування від ендокринолога. Вносити в нього зміни може тільки цей лікар.

Мінімум один раз, людина, яка отримує інсулін, повинен відвідати свого лікаря. Потім, якщо немає змін за станом здоров'я і не потрібно вносити корективи в дозу або вид інсуліну, пацієнт може отримати електронний рецепт у сімейного лікаря. Його можна отримати на телефон у вигляді смс з номером рецепта і кодом підтвердження, який включає дозу і вид інсуліну. Люди, у яких немає телефону або незрячі пацієнти, можуть отримати роздруківку електронного рецепта у доктора, — розповіла Ірина Кедик.

Заступник директора одеського психдиспансера Лариса Гулевич додала, що з 1 жовтня в програму реімбурсації також були включені препарати по розладу психіки та поведінки, а також епілепсії.

Які саме пацієнти можуть отримати електронні рецепти за даною програмою: — 1 розділ: шизофренія, шизотипический розлади, маячні розлади; — 2 розділ: розлади настрою, афективний розлад, в тому числі депресія; — 3 розділ: невротичні, пов'язані зі стресом і соматоформні розлади; — 4 розділ: епілепсія. Всього в програму включено 57 ліків.

З них 18 повністю безкоштовні, 49 є аналогами (містять один і той же діюча речовина, але випускаються іншими фармацевтичними компаніями) і вісім препаратів від міжнародних фірм. Якщо пацієнту потрібен рецепт по розладу психіки та поведінки, то виписати його може психіатр, якщо по епілепсії — невролог.

Для того щоб вперше отримати електронний рецепт, потрібно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Весь список аптек можна дізнатися у лікаря або на сайті психдиспансера.

Є варіант, коли пацієнт лежачий або відмовляється прийти за медикаментами. В такому випадку до лікаря може прийти його довірена особа з його документами, мобільним телефоном пацієнта (можна зі своїм), але виписка рецепта в цьому випадку може затягнутися, — підкреслила Лариса Гулевич.

Співробітник організаційно-методичного відділу міського психдиспансера Оксана Томчук розповіла про те, як отримати електронний рецепт для дітей. Якщо отримання рецепта відбувається вперше, дитина повинна прийти на прийом до лікаря в супроводі обох батьків. У кожного повинен бути при собі паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, якщо йому немає 14 років.

Для виписки рецепта в подальшому знадобиться паспорт одного з батьків, код, свідоцтво про народження (або паспорт дитини з випискою про місце проживання, код). Також необхідно мати при собі телефон.

Якщо у дитини є свій телефон і він зареєстрований в декларації, підписаній з сімейним лікарем, то йому також потрібно його мати при собі. Крім того, наявність підписаної декларації з сімейним лікарем значно полегшує роботу психіатра на прийомі. Виписка електронних рецептів відбувається по тих же захворювань і препаратів, що і для дорослих, — уклала Оксана Томчук.

Оставьте комментарий