Іран не буде віддавати «чорні скриньки» з літака МАУ — глава МЗС

Мохаммад Джавад Заріф заявив, що Ірану необхідна допомога західних країн, аби розшифрувати інформацію з бортових самописців українського літака, збитого 8 січня.

Джавад Заріф / фото REUTERS

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявляє, що Іран не має наміру віддавати «чорні скриньки» зі збитого літака «Міжнародних авіаліній України», але й не розшифровуватиме їхні дані без участі зацікавлених сторін.

Про це Заріф сказав в ексклюзивному інтерв’ю американському телеканалу NBC News.

Глава МЗС Ірану визнав, що його країна не має можливості розшифрувати інформацію з бортових самописців українського літака, збитого 8 січня. Водночас він зауважив, що Іран не передаватиме їх іншим країнам.

Заріф заявив, що, відповідно до міжнародних авіаційних норм, Іран має право очолювати розслідування збиття літака. При цьому він сказав, що Ірану необхідні певне програмне забезпечення і додаткові експертні ресурси з США або інших західних країн, аби розшифрувати інформацію з бортових самописців.

«Ми звернулися по допомогу. Чому Сполучені Штати не допомогли нам? Це гуманітарне питання. Чому вони не передали нам програмне забезпечення? Чому вони не забезпечили нас експертними знаннями?», — сказав Заріф.

За його словами, досі існує багато невстановлених моментів, що стосуються збиття українського літака, й тому Іран хоче «більше за інших знати, що містять «чорні скриньки», дізнатися, що насправді сталося».

Також Заріф сказав, що наразі іранські фахівці не намагаються розшифрувати дані з бортових самописців літака МАУ.

«Ми не будемо чіпати «чорні скриньки» за відсутності усіх зацікавлених сторін», — запевнив глава МЗС Ірану.

Читайте такожІран обіцяє продовжити співпрацю з іншими країнами у розслідуванні збиття українського літака

На борту Boeing 737 перебувало 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії.

11 січня президент Ірану офіційно визнав, що український лайнер був збитий «в результаті ненавмисної людської помилки» і пообіцяв притягнути до відповідальності винних.

3 лютого директор з розслідування нещасних випадків в іранській Організації цивільної авіації Хасан Резайфар заявив, що Іран більше не ділитиметься з Україною доказами у справі щодо збиття літака МАУ через те, що дані розслідування «злили» українським ЗМІ.

4 лютого країни-учасниці Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ (Україна, Канада, Швеція, Велика Британія та Афганістан) заявили, що вимагають від Ірану негайно передати групі «чорні скриньки» зі збитого лайнера.