Коронавірус 2019-nCoV вбив за день рекордну кількість людей

725 померлих, із них 86 лише за останню добу

725 померлих, із них 86 лише за останню добу. Епідемія коронавірусу набирає обертів. Серед жертв хвороби — і китайський лікар із міста Ухань, який ще на початку грудня хотів попередити колег про спалах невідомого вірусу. Але його змусили мовчати. Тетяна Логунова — продовжить.

Біля входу до центрального госпіталю міста Ухань букети свіжих квітів. Їх принесли місцеві жителі, щоб ушанувати пам'ять лікаря Лі Венляня. Саме він, офтальмолог за фахом, ще на початку грудня намагався попередити колег про спалах невідомого вірусу. Медика одразу викликали до поліції і заборонили поширювати цю, начебто, сумнівну інформацію та підривати громадський спокій. Лише через місяць влада Китаю офіційно повідомила світові про новий коронавірус.

"Він чи не перший помітив незнаний досі вірус. І був готовий сказати правду. Та, на жаль, тоді цю правду не винесли на люди", — говорить Кітті Лі, жителька Гонконгу.

"Усе, що зараз відбувається, — наслідок спроб влади приховати інформацію. Це і є головна різниця між демократичним і недемократичним суспільством", — говорить Лео Ю, житель Гонконгу.

Лі Венлянь захворів наприкінці січня, заразився від одного з пацієнтів. У п'ятницю лікарю стало гірше і він помер. 

Лише за останню добу вірус забрав життя вісімдесяти шести людей. Це найбільша кількість жертв від початку епідемії. Ще 35 тисяч осіб інфіковані. Географія поширення недуги змінюється щодня. Натепер про випадки захворювання повідомляють більше як 30 країн світу. 

Окремо у статистиці виділяють 64 інфікованих — це пасажири круїзного лайнера, що стоїть біля берегів Японії. Корабель на карантині вже майже тиждень. Усім мандрівникам, а їх понад три тисячі заборонено покидати корабель. Є на борту і 25 українців, вони члени екіпажу.

"Чесно кажучи, ми вже трохи боїмося. Сестра моєї дружини — лікарка, вона працює у Вашингтоні й говорила з фахівцями. Ті вважають, що вірус може бути в повітрі, тобто циркулювати кораблем", — говорить Філіп Кортер, пасажир круїзного лайнера.

"Більшість пасажирів із Японії. Кілька сотень китайців і австралійців. Близько тисячі громадян США. Дуже багато європейців. Міжнародний корабель", — пояснює Гей Кортер, пасажирка круїзного лайнера.

Про карантинне життя розповідають і пасажири лайнера, що пришвартувався в порту Гонконга. Їм теж заборонено покидати судно.

"Привіт, я Пітер, один із пасажирів корабля World Dream. Ось стою на палубі номер 16. Ви можете бачити тут басейни, вони закриті з міркувань безпеки. Дехто питає, як ми почуваємося. Чесно кажучи, не вельми добре".

Через страх опинитися у карантині чи підхопити вірус дорогою, люди масово скасовують поїздки. Навіть у країни, де хворих одиниці. Спад туристичного потоку помітили і в італійській Венеції, де сьогодні починається щорічний карнавал.

"У газетах пишуть, що люди скасували бронювання. На час карнавалу наші готелі були завжди забиті. Зараз є вільні номери", — говорить Маріо Санті, житель Венеції.

"Усі бояться нового вірусу. Думаю, цього року на карнавалі буде значно менше туристів", — говорить Сандра Сієга жителька Венеції.

А туристи, які вже приїхали до Венеції, придбають не карнавальні, а захисні маски. У місцевих аптеках їх уже розкупили.