Коронавірус у Нових Санжарах: українці осоромилися на увесь світ

Коронавірус у Нових Санжарах

Затишшя після бурі. У Нових Санжарах, куди напередодні привезли евакуйованих із китайського Уханя, сьогодні тиша. Вчорашні протестувальники повернулися до звичного життя. Втім і досі зізнаються, що бояться заразитися. Хоча, наразі, незрозуміло, від кого саме, адже у жодного з поселених на два тижні до Медичного центру національної гвардії, ознак хвороби не виявлено. Крім того, евакуйовані перебувають у повній ізоляції. Яка натепер ситуація у селищі, що за добу стало відомим на увесь світ — розкажуть мої колеги. 

Про події минулої доби на під'їздах до медичного центру Нацгвардії нагадують лише ось ці згарища. На вулицях працюють слідчі. Вже сьогодні, оговтавшись, місцеві жителі розуміють, — напередодні осоромилися не лише на всю країну, а й на увесь світ.

"Душа болить і серце болить, чесне слово".

Барикади, блокування руху, сутички, багаття та каміння в автобуси. Зараз мешканці називають це панікою. Аби заспокоїти та проінформувати людей, сьогодні до Нових Санжар приїхали волонтери червоного Хреста.

"Люди были просто в панике, в толпе подогреты может бить алкоголем. Да, было такое. Но тем ни мение, я призываю сохранять всех спокойсвие. Ничего страшного не происходит", — говорить Ірина Плюсніна, голова Полтавської обласної організації товариства червоного хреста.

Від ранку люди демонструють інший приклад. До медичного центру масово звозять харчі — солодощі, фрукти, каву, воду. Кажуть, їх збентежило те, як тут зустрічали автобуси з евакуйованими з Ухані.

"Ничего не вижу ни про любовь, ни про взаимопонимание. К людям, ближнему. Элементарные вещи. У меня 4 детей, да если бы я. Ми переселенцы, я знаю сам как нас называли. Сепаратисти, мы войну начали".

Людей, які перебувають на обсервації, до журналістів не пускають.

Однак у мережі з'явилося відео, яке зняли самі евакуйовані. Вони показують кімнати, в які їх заселили.

"Вот это душ побил меня током, вот эта дверь не закрывается. Что с ней".

Поки евакуйовані обживаються у номерах, — під парканом медичного центру чергують журналісти. Згодом до них вийшов директор санаторію. Прокоментував зокрема і умови на які поскаржилися заселені люди. Зізнається, — медичний центр дійсно потребує ремонту.

"Те що знято на відеоролику, це одиничні моменти. Які бувають на кажному закладі. Ми не були готові приймати, у нас був ремонт. То ми мобілізувалися за 2 суток. І підготували доволі непогані умови", — говорить Олександр Блінов, директор медичного центру "Нові Санжари".

Про те, що Нові Санжари не зовсім пристосовані до карантинних заходів, розповідають і місцеві люди.

"В нас немає, воно закрите, ні інфекційного відділення, ні відповідної лабораторії. На кожну аптеку по 50 масок привезли", — говорить Валентина Нездоминога, жителька Нових Санжар.

В медичному центрі перебуває і Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька. Наступні 14 днів карантину вона проведе разом із евакуйованими людьми. Водночас у медзакладі констатували — усі 106 людей — це і евакуйовані, і персонал, який їх супроводжує, не мають жодних ознак хвороби. У разі необхідності надати медичну допомогу — підключаться обласні медичні заклади.