Коронавірус у світі: кількість заражених перевищила мільон

Коронавірус у світі

Нині 34 українці лікуються від коронавірусу за кордоном. Найбільше у Німеччині та Італії. За межами України четверо наших співгромадян померли, десятьох вже виписали зі шпиталів. Загалом, у світі вже понад мільйон людей захворіли на коронавірус. Померли майже 53 тисячі, одужали понад 210 тисяч. Про ситуацію у найбільш уражених країнах світу — далі докладніше. 

Понад 200 тисяч хворих — Сполучені Штати вже кілька днів на першому місці за темпами поширення вірусу. Інфікованих тут вдвічі більше, ніж у найураженіших країнах Європи. Тепер уже американські лікарі записують відеозвернення і зізнаються, що вже не здатні контролювати ситуацію.

Моналіза Мучатута, лікар клініки у Нью-Йорку:

У лікарнях не вистачає медикаментів, немає засобів індивідуального захисту ні для персоналу, ні для родичів пацієнтів, які приходять їх провідати. У нас бракує ліків і закінчується обладнання. Не вистачає навіть кисню, який украй необхідний хворим.

Бенджамін Обасекі, лікар клініки у Нью-Йорку:

Поширена думка, що коронавірус небезпечний лише для літніх людей. Однак щодня ми бачимо молодих хлопців, які уражені настільки, що не можуть дихати без апарату штучної вентиляції легень.

Забезпечити лікарів усім необхідним обіцяє Дональд Трамп. Автомобільні концерни країни вже почали виробництво захисних масок і медичної техніки.

Дональд Трамп, президент США:

Незабаром ми матимемо більше апаратів вентиляції, ніж нам необхідно. Для їх виготовлення потрібен певний час. Ми виробляємо тисячі. І досить швидко у нас буде набагато більше цих пристроїв, аніж зможемо використати. Ми будемо роздавати їх по всьому світу. Відправляти до Італії, Франції, Іспанії.

* * *

А от в Іспанії лікарням не вистачає не тільки апаратів, а й персоналу. В країні понад 100 тисяч хворих, зокрема 15 тисяч медпрацівників. 

Марія де ла Куадра, медсестра лікарні Мадрида:

Я заразилася через відсутність засобів захисту. Масок, які захищають від вірусу, все менше і менше. Захисний одяг теж не найкращої якості, і навіть його ми вже не отримуємо. 

* * *

Непроста ситуація і в Італії. Втім, там обережно сподіваються, що країна вже пройшла пік епідемії, і щоб закріпити тенденцію вирішили подовжити жорсткий карантин. Як мінімум, до 13 квітня.

Джузеппе Конте, прем'єр Італії:

Ми тісно контактуємо з науковцями. І вони кажуть, що вже починають бачити позитивний ефект від запровадженого карантину. Якби ми перестали дотримуватися правил, якби ми дозволили собі їх послабити, — усі наші зусилля виявились би марними.

* * *

Карантинні заходи подовжили і у Німеччині. До 19 квітня, тобто до кінця великодніх канікул, німцям буде заборонено підтримувати будь-які соціальні контакти, збиратися більше двох і подорожувати країною. За цей час система охорони здоров'я країни має наростити м'язи. Програма максимум — удвічі збільшити кількість місць у палатах інтенсивної терапії.