Лікарі обстежили 20 українців на підозру коронавірусу

Тести на коронавірус

В Україні не зафіксовано нових випадків захворювання на корона вірус, — про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Тим часом, у Молдові пасажирів рейсу з Мілану відправили на двотижневий карантин. Серед них і наші громадяни.

Лікарі завершили дослідження аналізів усіх 20 українців, у яких підозрювали коронавірус. Мова про тих, хто контактував із хворим на Covid-19 з Чернівців, а також про наших громадян, які нещодавно повернулися з країн, де є інфекція і мають симптоми ГРВІ. Тести небезпечну хворобу не виявили. Про це повідомили у МОЗ.

Отже, на сьогодні в Україні офіційно підтверджено лише один випадок захворювання на уханський коронавірус. Втім, медики радять бути обачними, адже інфекція продовжує розповсюджуватися. І у будь-який момент нові випадки зараження можуть бути зафіксовані в Україні.

Наталія Тімко, лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні:

Не можна сьогодні сказати, що українці — це нація, яка не хворіє на корона вірус. Просто, станом на сьогодні, джерело інфекції в Україну поки що не приїхало, або це були поодинокі люди. Тому у нас немає поширення захворювання.

Тим часом, влада Молдови помістила на двотижневий карантин 45 пасажирів рейсу "Мілан-Кишинів". Вони перебували в безпосередній близькості до інфікованої коронавірусом жінки, яка летіла цим же рейсом. Серед них були і громадяни України. Виїзд людей з Молдови обмежать на 14 днів, поки триватиме карантин.

Поки медики радять вживати заходи для профілактики інфекції — якомога частіше мити руки, уникати велелюдних місць, використовувати дезінфікуючі засоби та підсилювати імунітет.