Майже 24 тисячі гривень пені стягнув суд із мешканця Хмельниччини за несплату аліментів

  • Майже рік чоловік не виконував судове рішення про стягнення аліментів.
  • У результаті він заборгував чималу суму.
  • За це йому довелося відповісти у суді.

 

До Нетішинського міського суду звернулася місцева жителька з позовом до колишнього чоловіка про стягнення пені за прострочення сплати аліментів. Як виявилося, той заборгував гроші майже за рік — понад 26 тисяч гривень.

Нетішинський міський суд позов задовольнив частково: стягнув з відповідача на користь позивачки  23 197 гривень пені за прострочення сплати аліментів. Крім цього, ще 2 154 гривні витрат на професійну правничу допомогу.

Скасувати рішення суду – з таким проханням відповідач звернувся до апеляційного суду.

«Він запевнив, що визначений розмір пені непомірно великий та обтяжливий, оскільки він не працює та не має офіційного доходу, погасив заборгованість за аліментами, а на його утриманні перебувають цивільна дружина та дитина», — йдеться у повідомленні Хмельницького апеляційного суду.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, позаяк суд першої інстанції обґрунтовано керувався тим, що заборгованість за аліментами виникла з вини відповідача. Відтак рішення Нетішинського міського суду залишили без змін.

«У справі відсутні належні та допустимі докази щодо матеріального та сімейного стану (відповідача) , які в силу ч. 2 ст. 196 СК України дають підстави суду зменшити розмір неустойки. Посилання на неналежну оцінку судом досліджених доказів не відповідають фактичним обставинам справи»», – резюмували в апеляційному суді.