Медики дали рекомендації щодо захисту організму від інсульту в період пандемії COVID-19

Інсульт є гострим порушенням мозкового кровообігу, при якому гинуть нервові клітини. Інсульти стоять на другому місці після смертності після серцево-судинних захворювань. Також вони призводять до тривалої непрацездатності та інвалідизації. Приблизно 30% випадків летальні, а дві третини пацієнтів, що вижили, залишаються різною мірою непрацездатними.

Про це повідомляє прес-служба Одеської мерії.

Фактори ризику інсульту поділяються на дві групи. Ті причини, на які не можна вплинути:

— вік. У групі підвищеного ризику перебувають люди віком від 50 років і кожні 10 років ризик інсульту зростає вдвічі;

— підлога. У чоловіків частіше трапляються інсульти за рахунок гормонального тла;

— Сімейний анамнез. У випадку, якщо близькі родичі мали інсульт віком до 65 років.

Також є фактори ризику, на які можна вплинути:

— надмірна маса тіла;

— малорухливий спосіб життя;

— артеріальна гіпертензія (препарати за програмою Доступні ліки можна отримати безкоштовно або зі значною знижкою);

— високий рівень холестерину (за програмою Доступні ліки є безкоштовні препарати для регуляції рівня холестерину);

— цукровий діабет (препарати для лікування цукрового діабету II типу та інсуліни включені в державну програму реімбурсації);

— прийом гормональних препаратів;

— шкідливі звички;

— високий рівень стресу. Крім того, однією з причин виникнення інсультів зараз став COVID-19. Щоб уникнути інсульту чи важкого перебігу хвороби, потрібно вакцинуватися. В Одесі це можна зробити щодня в центрах масової вакцинації та прищеплювальних кабінетах ЦПМСП.

Інсульт можна розпізнати таким чином: у людини обличчя різко стало асиметричним, з'явилися порушення мови, слабкість кінцівок, запаморочення. ;

— сказати виразно тридцять три мова буде невиразною, порушеною;

— попросити витягнути руки на ураженому боці рука опуститься.

За наявності цих симптомів потрібно терміново викликати швидку допомогу за номером 103. При цьому не потрібно дзвонити сімейному лікарю, йти до поліклініки, або займатися самолікуванням. Щоб врятувати життя пацієнта і знизити ризик інвалідизації, допомогу при інсульті потрібно надати в стаціонарі не пізніше, ніж через 4,5 години після появи симптомів. потрапляння їжі чи рідини у дихальні шляхи замість стравоходу. Необхідно заспокоїти людину, покласти її так, щоб голова була піднята на 30 градусів, повернути її набік, щоб уникнути блювання і виміряти рівень артеріального тиску. Найсучаснішим методом проведення діагностики інсульту є нейровізуалізація за допомогою томографії. В Одесі такі послуги надають багатопрофільні лікарні ДКЛ №1, ДКЛ №10 та ДКЛ №11. У медустановах є сучасні приймально-діагностичні відділення, є можливість проведення КТ та тромболітичної терапії, працюють мультидисциплінарні бригади лікарів. Також у ДКЛ №10 надається комплексна допомога хворим на коронавірус з інсультом.

Оставьте комментарий