Предстоятель Православної Церкви України Єпіфаній розповів, коли і за яких умов православні українці святкуватимуть Різдво Христове 25 грудня.

Це питання схвилювало багатьох українців. Константинопольська церква живе за григоріанським календарем. Вражені люди вважають, що як тільки ми отримаємо Томос про автокефалію, а це станеться вже 6 січня 2019 року в Константинополі, так значить автоматично будемо відзначати Різдво в грудні.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Митрополит Єпіфаній в інтерв’ю телеканалу ZIK назвав головну умову, при якой святкування Різдва в Україні перенесуть. За його словами, перенесення можливе лише тоді, коли це позитивно сприймуть українці.

«Більшість помісних православних церков святкують Різдво за новим, григоріанським, календарем (25 грудня). І ми це можемо робити в майбутньому, якщо це буде сприймати український народ», – сказав глава ПЦУ.

Предстоятель зауважив, що такий перехід швидко і «автоматично» не відбудеться. Цей процес буде тривалим, поступовим і вже, звичайно, ніхто не візьметься назвати точних термінів, оскільки, за словами Єпіфанія, це складно.

«Якщо церква побачить, що більшість православних християн в Україні готові сприйняти це, хочуть святкувати саме за новим стилем, тоді не виникне ніяких проблем», – додав Єпіфаній.

Відзначимо, що в Україні 30% релігійних організацій святкують Різдво Христове 25 грудня. Щоб зробити рівні умови для християн західного і східного обрядів і був введений державний вихідний 25 грудня. Зроблено це було в 2017 році.

Источник

comments powered by HyperComments