«Ми готові розгортати ще місця для пацієнтів із COVID-19, але ефективність буде нульовою, якщо не вистачить кисню», — мер Геннадій Труханов на Конгресі місцевої та регіональної влади

На початку пандемії, крім інфекційної лікарні, жодна інша медзаклад до Одеси не була пацієнтів із коронавірусом. Тому що ковідне відділення це фактично реанімація, а до них інші вимоги: зокрема, безперебійне постачання кисню та стійке енергопостачання. Але у найкоротший термін місту вдалося збільшити необхідну потужність в опорних лікарнях.

Про це заявив мер Одеси Геннадій Труханов на засіданні Конгресу місцевої та регіональної влади.

Так, до пандемії в інфекційній лікарні було збудовано перший боксований корпус, а на сьогоднішній день там добудовано ще три такі корпуси, сучасну ПЛР-лабораторію та нове приймальне відділення. Крім того, нові приймально-діагностичні відділення з'явилися у міських лікарнях №№ 1, 10 та 11. Фактично новий корпус на 120 місць із кисневою підтримкою для пацієнтів із COVID-19 відкритий у ДКЛ №5.

Сьогодні в Одесі працює сім опорних лікарень п'ять дорослих, дитяча та пологовий будинок. Якщо на початку пандемії в місті було менше 200 ліжок із киснем, то на даний момент їх більше 900. Всі ці лікарні забезпечені сумарно 30 кріоциліндрами, встановлено п'ять кисневих станцій, очікується постачання ще трьох. Після введення в експлуатацію в Одеси буде гарантовано 5-6 тонн кисню на добу. Але стільки потрібно місту минулої хвилі пандемії, а сьогодні кількість хворих за добу набагато більша, відповідно і витрати кисню зросли в рази, — зазначив мер.

На даний момент усі ковідні лікарні міста заповнені, близько 90% пацієнтів перебувають у тяжкому стані, вони потребують безперебійної кисневої підтримки. За словами мера, зараз міським лікарням потрібно до 15 тонн кисню на день. У регіоні виробляється близько 10 тонн на добу, тому є дефіцит.

Щодня ми з медиками в ручному режимі вирішуємо проблему нестачі кисню і не можемо бути впевнені, що завтра знайдемо необхідну кількість. Ми готові розгортати додаткові місця для пацієнтів з коронавірусом, але ефективність буде нульовою, якщо в місті не вистачатиме цього життєво важливого газу. А також якщо не буде препаратів Ремдесивір, останнє постачання якого було на початку року, Актемра, Біовен, — продовжив Геннадій Труханов.

Як зазначив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, наступного тижня знову запускається один із великих виробників кисню у країні, який тимчасово закривався на регламентні роботи, тож перебою з поставками бути найближчим часом не повинно.

Ці ризики ми закриваємо та контролюємо. А щодо медпрепаратів, то Актемра та імуноглобуліни вже поставлені на територію Одеської області, а Ремдесивір ​​розвозиться регіонами, в Одесі він має бути сьогодні, — запевнив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що в Одесі та області склалася важка ситуація з киснем для ковідних лікарень. Зокрема, цього тижня довелося екстрено транспортувати пацієнтів Одеського обласного центру соціально-значущих хвороб з одного корпусу до іншого через кисень, що закінчився.

Що ж стосується міських опорних лікарень, щоб забезпечити їх цим життєво важливим газом, двома спецрейсами з Дніпра та Миколаєва доставлено цистерни з киснем.

Крім того, через перебої в постачанні заводом Лінде Газ киснем лікарень Одеської області влада налагодила його постачання з Молдови. Першу партію в кількості 12 тонн уже отримано цього тижня.

Оставьте комментарий