Міністерство економіки України перевірятиме вартість продуктів і товарів найпершої необхідності.

Ухвалений Верховною Радою закон про заходи щодо протидії поширенню коронавірусу зобов’язує Кабінет Міністрів контролювати ціни на ліки, товари медичного призначення і соціально значущі товари, зазначив заступник міністра економічного розвитку Тарас Висоцький.

Мінекономрозвитку відслідковуватиме ціни на борошно, хліб, макарони, гречку, рис, яловичину, свинину, сало й деякі інші товари, повідомив Висоцький.

Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства раз на два дні опитує рітейлерів про наявність продуктів і товарів першої необхідності, щоб «забезпечити комфортний перебіг карантину для українців та гарантувати продовольчу безпеку». Про це у Facebook повідомив заступник міністра економрозвитку Тарас Висоцький.

Він додав, що ухвалений Верховною Радою закон про протидію поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 зобов’язує Кабінет Міністрів контролювати ціни на ліки, товари медичного призначення і соціально значущі товари.

За словами Висоцького, Мінекономрозвитку відслідковуватиме ціни на борошно, хліб, макарони, гречку, рис, яловичину, свинину, сало, м’ясо птиці, варену ковбасу, молоко, сметану, сир, масло, яйця, цукор, соняшникову олію, картоплю й сіль.

Кожні два дні Мінекономіки робить зріз по торговельних мережах та опитує рітейлерів на предмет наявності продуктів харчування та товарів першої необхідності. Для нас є пріоритетом забезпечити комфортний перебіг карантину для українців та гарантувати продовольчу безпеку.

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)». Документом покладено обов’язок на Кабінет Міністрів України забезпечити в межах чинного законодавства контроль за цінами на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари.

Продукти харчування для моніторингу:
Борошно пшеничне вищого сорту
Хліб з борошна пшеничного вищого сорту
Хліб з борошна пшеничного I сорту
Хліб житньо-пшеничний
Макаронні вироби (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту)
Крупи гречані
Рис
Яловичина I категорії
Свинина
Сало
Птиця
Ковбаса варена I сорту
Молоко жирністю 2,5 відсотка
Сметана жирністю 20 відсотків
Сир м’який
Масло
Яйця курячі
Цукор-пісок
Олія соняшникова
Картопля
Сіль