На борту лайнера Grand Princess, де виявили коронавірус перебувають 49 українців

Коронавірус у світі

У зоні ризику опинилися українці, які перебувають на борту круїзного лайнера Grand Princess. Судно не пустили в порт Сан-Франциско, бо у 21 пасажира виявили коронавірус.

Лайнер Grand Princess мав зайти у порт Сан-Франциско 4 березня, та з'ясувалося, що один із пасажирів, які відпочивали на судні минулого місяця — помер через коронавірус. Після ретельної перевірки людей на борту із симптоми зараження знайшли більше чотирьох десятків осіб.

Майк Пенс, віцепрезидент США:

У 19 членів екіпажу і двох пасажирів діагноз підтвердився. Ми розробили план, щоб перевести судно в некомерційний порт. Усі пасажири і екіпаж здадуть тест на коронавірус. За потреби людей відправлять на карантин. Ті, кому буде потрібна медична допомога, обов'язково її отримають.

На борту Grand Princess 49 наших співвітчизників. Чи є серед них інфіковані — наразі з'ясовує Генеральне консульство України у Сан-Франциско. Загалом, на судні 3500 людей з 54 країн світу. Лайнер, до речі, належить тій самій компанії, що й сумнозвісний Diamond Princess, який стояв біля берегів Японії на карантині. На ньому коронавірус підхопили 700 людей. Чи залишати Grand Princess в ізоляції — ще вирішують американські медики. Поки чекають на результати усіх тестів. Їх доставляють і забирають гелікоптерами.

Тим часом, у Сполучених Штатах уже понад три сотні випадків захворювання, уражені половина штатів. Скасовано фестивалі і спортивні події, десятки університетів і коледжів від понеділка починають онлайн-заняття. Зокрема, й Стенфорд — там коронавірус виявили у викладача медичного факультету, ще двоє студентів перебувають у самоізоляції, бо могли заразитися. Дональд Трамп американців заспокоює. Каже: ризик — мінімальний.

Дональд Трамп, президент США:

У нашій величезній країні не так багато випадків зараження. Більшість цих людей — одужають. Гинуть переважно люди похилого віку, вони в групі ризику. Але так само стається і за звичайного грипу.

Не втрачає оптимізму і Нікола Дзінгаретті — лідер італійської Демократичної партії. Він перший високопоставлений політик в країні, у якого діагностували коронавірус.

Нікола Дзінгаретті, лідер Демократичної партії Італії:

Що ж, цей момент настав. У мене теж коронавірус. Мене обстежують медики, як і усіх хворих. Людей, які зі мною контактували, теж перевірять. Поки почуваюся добре, тому я вирішив, що побуду в самоізоляції вдома. Намагатимуся стежити за всіма подіями.

Вірус посягнув і на святе. Недільну месу 8 березня Папа Римський проведе у форматі відеотрансляції — аби запобігти поширенню інфекції.

Здала аналізи на коронавірус і президентка Естонії Керсті Кальюлайд. Вона щойно повернулася зі Штатів і хоче перестрахуватися. В учасників одного із зібрань, де була присутня Кальюлайд, виявили Covid-19.

В Ірані хвороба підкосила кілька десятків чиновників і парламентаріїв. І вже забрала життя депутатки Фатіми Рахбар. Ісламська республіка — один з найбільших осередків захворювання. Кількість хворих: близько 5 тисяч, смертей — більше сотні. Припинили заняття в школах і університетах, деякі провінції заборонили в'їзд для подорожуючих.

Кіануш Джаханпур, речник міністерства охорони здоров'я Ірану:

Деякі люди не усвідомлюють усієї серйозності ситуації і наражають на небезпеку інших, наприклад, коли подорожують країною. Таких людей меншість, але ми запроваджуватимемо певні обмеження.

У світі кількість інфікованих уже перевищила сто тисяч. Серед лідерів: Китай, Південна Корея та Іран. Уражені 90 країн. У ВООЗ визнали спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу. І застерегли — не варто сподіватися, що влітку інфекція ширитися не буде. Адже поведінка вірусу в різних кліматичних умовах ще не вивчена.