На Черкащині ввели комендантську годину

Карантин на Черкащині

Місто Кам'янка на Черкащині через стрімке поширення коронавірусу перейшло на більш жорсткі умови ізоляції. З сьогоднішньої ночі там повністю обмежили виїзд транспорту — через блок-пости пропускають лише спецтехніку чи автомобілі з тимчасовими перепустками. У самому місті введено комендантську годину, а порядок на вулицях контролюють патрулі національної гвардії.

Про життя міста в умовах ізоляції розкаже Станіслав Кухарчук.

Головний лікар Кам'янської районної лікарні ознайомлює водія спец-бригади з його маршрутом. Уже кілька днів медики здійснюють подворовий об'їзд людей, які контактували з інфікованими пацієнтами, — таких майже пів сотні. Завдання групи: зібрати аналізи для проведення ПЛР тестування. Головний лікар запевняє, всім необхідним для цього медики забезпечені.

Костянтин Тамко, головний лікар Кам'янської центральної районної лікарні:

З кадрами проблема — знайти, ніхто не хоче. Знімаємо медсестер з хірургічного профілю, з терапевтичного профілю, дві-три години навчаємо, як це робити — і у бій.

Загалом, у Кам'янці 28 інфікованих, з них — щонайменше п'ятеро медпрацівників. У лікарні кажуть: тестувати людей почали лише з 29 березня — саме тоді місто отримало перші тести з області. Коли б це сталося раніше, — спалаху можна було б уникнути. Місцеві чиновники запевняють: на даний час спалах коронавірусу у місті локалізовано — принаймні, за останню добу нових випадків не виявлено.

Володимир Тірон, голова Кам'янської ОТГ:

Вчора і позавчора взяти мазки у 43 осіб і підтвердилось — нуль. Ми продовжуємо цю роботу. На сьогодні здані мазки ще 50 осіб — будемо чекати результатів.

Однак, в місті запроваджені суворі карантинні заходи. Всі виїзди з Кам'янки перекриті блокпостами. Від сьогоднішньої ночі їх можна перетнути лише на спецтранспорті або за одноразовою перепусткою.

Ви — в списку зазначені, що маєте безперешкодний проїзд, то проїжджайте. — Добре, дякую. До побачення.

Перепустку на проїзд можна отримати у міській раді після медичного огляду і скринінгу температури. Пану Миколі не пощастило, він житель сусідньої Михайлівки і приїхав у місто за пенсією. На автомобілі чоловіка не пропустили і відправили до банкомату пішки.

Микола, житель села Михайлівка:

Звісно, проблема. Я сам з села — у нас нема ні банків, ні аптек.

У самому місті відтепер діє комендантська година, а вулиці патрулює Нацгвардія. Навіть у центрі Кам'янки людей стало в рази менше. Без нагальної потреби з осель намагаються не виходити. Це хоч і створює певні незручності, але здебільшого кам'янчани карантин підтримують.

Продукти є, слава Богу, черг нема, людей нема. На туристичній зоні в каньйоні — теж нікого немає, все нормально.

Посилені карантинні заходи у місті діятимуть до 6 квітня, — якщо нових випадків зараження до того часу у Кам'янці не виявлять.