На Донбасі обстрілом пошкодили газопровід біля Новоселівки

У штабі ООС розповіли і про черговий терористичний акт

Четверо українських військових отримали поранення на Донбасі минулої доби. Російські найманці п'ять разів обстрілювали позиції ООС. Били із заборонених 120-их та 82-их мінометів, а також із гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.

Під ворожий вогонь потрапили райони поблизу Кримського, Оріхового, Миронівського та Шумів. У штабі ООС розповіли і про черговий терористичний акт із боку окупантів.

Днями, поблизу Новоселівки російські найманці били зі 122-ої артилерії і пошкодили газопровід. Українські рятувальники ліквідували вогонь і запобігли масштабній пожежі. Водночас, мирні жителі можуть опинитися без газопостачання.

Наш кореспондент Руслан Смєщук побував на передових позиціях українських армійців. Його репортаж — далі. 

Ворожі прапори зверху, бліндажі із палаючою буржуйкою внизу. Такий вигляд мають "укрепи" бойовиків із нульових українських позицій в районі Мар'їнки. Дистанція украй близька, тож слід бути обережним. Хоча зазвичай тут небезпечніше вночі. Зараз, удень, поки що встановилося відносне затишшя. Через те, найімовірніше, що десь поблизу — спостерігачі ОБСЄ.

"ОБСЄ уєзжає і вони починають стріляти. Спочатку автомати — таке, а потім уже і РПГ прилітати і міни. 82 мм. СПГ — ну все міни прилітають вісімдесятки, навіть тут метрах в сорока за нами впала за позицією ближче до домів мирних жителів", — говорить позивний "Малий", військовослужбовець ЗСУ.

Невдовзі чуємо віддалених вибух. Трава та очерет, висушені весняним сонцем. А зараз на Донбасі під двадцять градусів тепла, загоряються. Загалом для військових така теплінь — обіцяє вже за тиждень-другий — нові складнощі.

"Весна, зеленка скора з'явиться — почнуть ДРГ лазити. — Це вносить якісь корективи? — Треба бдітєльность проявлять, щоб не пропустити їх. Саме главное не прогавити їхнє ДРГ. Вже привикли за п'ятий рік війни, не перша ротація тут", — говорить "Циган", військовослужбовець ЗСУ.

Нещодавно наші солдати вчасно побачили ворожих розвідників. Ті, схоже, шукали підходів для майбутньої диверсійної операції.

"Підходили два чоловіка… — Що робили? Та нічого, дивилися як можна до нас підійти. Ми їх як то кажуть спалили — давали отвєтку", — говорить "Малий", військовослужбовець ЗСУ.

Тож тепер на постах чергують у посиленому режимі. А всього за кілька кілометрів від лінії ворожих артилерійських обстрілів фронтова Красногорівка. Місто вже два дні поспіль під обстрілами гармат російських найманців.