На Донбасі продовжуються обстріли

Ситуація на Донбасі навіть на тлі активізації дипломатичних зусиль не зазнала великих змін

Ситуація на Донбасі навіть на тлі активізації дипломатичних зусиль не зазнала великих змін. Чергові обстріли — це нагадування, зокрема, й учасникам Мюнхенської конференції, що у Європі продовжується справжня війна. Ігор Левенок — далі — з Луганської області.

Луганщина. Одна з найскладніших ділянок фронту в районі селища Новотошківського. Передова у засніжених полях. Туди бездоріжжям і розквашеними коліями може дістатися хіба військова техніка. Із якої армійці витискають усе можливе. Бодай нетривала зупинка — і машина стає гарною мішенню для ворога.

"Вот был случай, выезжал механ у меня и прямо перед БМП упала стодвадцатая, залепило триплекса, но повезло, везение на нашей стороне", — говорить Микола, військовослужбовець Збройних сил України.

Сніг та непрохідна багнюка, інколи здається, що жоден земний транспорт її не здолає. Втім, попри усі складнощі хлопці дістаються до передової, щоправда, до найбільш віддалених ВОПів їм доводиться ходити пішки, а це не один кілометр шляху.

До укріплень на "нулі" йдемо тільки в окопах. Довжину шанців лічать уже не сотнями, а тисячами метрів. Адже опади тут часто бувають не тільки у вигляді дощу та снігу.

"У нас вот іменно сюда на цю позицію, іменно артилерія працює, стрєлкотні немає потому що растоянія", — говорить Володимир, військовослужбовець Збройних сил України.

Сергій — молодий офіцер. Після академії попросився на фронт. І так, щоб одразу в окопи. Сергій не шкодує. Каже, ще як був курсантом, не чекав романтики від військової служби. Готувався серйозно, бо знав — у житті війна не така, як у кіно.

"Я знав куди я приїду, знав, що треба вчитися і що ці знання мені знадобляться, але все одно скільки живемо треба навчатися. Щось там нове, а щось тут. Теорія від практики трохи відрізняється і не все воно тут так, як книжка пише", — говорить Сергій, військовослужбовець Збройних сил України.

Вік солдатів на позиції до тридцяти років. Та в багатьох за плечима досвід запеклих боїв і вже кілька ротацій в зоні бойових дій.

"Ніхто з вас не втомився від війни? — Я не буду казати про когось, а скажу про себе. Я просто вже втягнувся і вже бачу себе більше тут, ніж на гражданкє. — А скільки ви тут? З шістнадцятого року".

Бійці кажуть, зараз нам пощастило не потрапити під ворожий обстріл, бо ж зазвичай на цій позиції не так тихо.

"Ну затихли вони, тому що зараз окопуються, зараз вони підривають і буває по декілька раз на день окопні снаряди в себе там. І через те не провоцирують нас, щоб ми туди не стріляли поки вони копають, а коли закінчать копати думаю знову почнеться", — говорить Володимир, військовослужбовець Збройних сил України.