На Хмельниччині чоловік отримав штраф за зберігання «шпигунської» ручки

  • Ручка обладнана камерою та мікрофоном відноситься до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Житель села на Полонщині зберігав техзасіб, який відповідно до висновку спеціаліста УСБУ, належить до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Як виявилося, у звичайну ручку у верхній частині біля затискача була вмонтована прихована відеокамера та з протилежного боку – мікрофон. Також зверху знаходилась кнопка активації відеокамери й мікрофона.

  • «30 квітня 2021 року в адмінбудівлі Полонської міської ради ОТГ у присутності співробітника СБУ та свідків, чоловік добровільно видав технічний засіб з функціями негласного отримання й реєстрації аудіо-, відеоінформації – кулькову ручку», — йдеться у повідомленні Хмельницького апеляційного суду.

За словами чоловіка, кулькову ручку йому подарував знайомий і він не знав, що вона може відноситись до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, за використання якої передбачена кримінальна відповідальність.

Суд визнав винним 34-річного чоловіка за статтею 195-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення  та наклав на нього стягнення у виді 850 гривень штрафу.