На Хмельниччині судили чоловіків, які позрізали рейки залізничної колії

  • Чоловіки вирішили підзаробити, здавши рейки з недіючої колії на металобрухт.

Троє знайомих у лісовому масиву неподалік села Стригани Славутського району демонтували кілька метрів рейок закритої для руху поїздів колії. Загальна вартість демонтованих частин склала 3 752 гривень. Проте здати їх на металобрухт, як планували, чоловіки не встигли: на місці події їх затримали працівники воєнізованої охорони залізниці.  

Під час судового розгляду справи один з обвинувачених – ініціатор – розповів, що помітив частково демонтовану залізничну колію, коли збирав у тому районі гриби. Тож запропонував своєму товаришеві підзаробити. Третього знайомого покликали, аби допоміг вантажити брухт. Але довести справу до кінця їм не вдалося.

Суд визнав чоловіків винними в закінченому замаху на крадіжку та призначив двом з них покарання у виді 1 року обмеження волі, проте звільнив їх від реального відбування на 1 рік іспитового строку. Їхнього спільника, котрий раніше судимий і має невідбуту частину покарання за попереднім вироком, суд засудив остаточно до 1 року і 6 місяців позбавлення волі, зарахувавши йому в строк відбування покарання – строк перебування під вартою. Про це повідомили у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

«Призначаючи покарання, суд врахував, що обвинувачені щиро розкаялися, активно сприяли розкриттю злочину, добровільно і повно відшкодували заподіяні збитки, мають сім’ї і позитивні характеристики, двоє з них – раніше несудимі», — зазначили у суді.