На Хмельниччині засудили чоловіка, який зарізав співмешканця сестри

  • Вбивство чоловік скоїв на очах у сестри та її малолітнього сина.
  • У суді він запевняв, що так хотів врятувати сестру.

Подія мала місце ввечері 4 серпня 2020 року в одній із квартир у місті Славута. 39-річний чоловік бувши напідпитку, побачив, як співмешканець сестри набирає з ампули в медичний шприц невідому речовину. Знаючи, що той вживав наркотики, він вирішив, що той хоче вколоти їх і сестрі. Він спочатку заперечив тому словесно, а коли очікуваної реакції не було, схопив кухонний ніж і вдарив його в груди. Чоловік помер на місці.

У судовому засіданні свою вину славутчанин у скоєнні інкримінованого злочину визнав частково. Розповів, що він злякався, що той вколе наркотики сестрі. Він запевняв суддів, що вбивати не хотів.

  • «Рідна сестра обвинуваченого, котра разом із малолітнім сином, стала очевидицею подій, пояснила в суді, що попросила чоловіка зробити укол, бо боліли нирки. Проте брат був категорично проти, казав, що краще викликати «швидку». Інцидент тривав близько 10 хв, а потім вона побачила, як поранений співмешканець упав на підлогу. Опісля брат намагався його врятувати», — йдеться у повідомленні пресслужби Хмельницького апеляційного суду.

У підсумку чоловіка визнали винним в умисному вбивстві. Йому призначили покарання у виді 12 років позбавлення волі. Крім того, суд стягнув з нього на користь потерпілої, матері загиблого, 300 тисяч гривень на відшкодування моральної шкоди.

  • «При призначенні покарання суд врахував, що обвинувачений скоїв особливо тяжкий злочин, який призвів до смерті людини, є особою з інвалідністю з дитинства 3-ої групи, перебуває на обліку у лікаря-психіатра та по 2019 рік був на обліку у лікаря-нарколога. З 1996 року неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, був засуджений, в тому числі та за злочини, пов’язані з посяганням на життя та здоров’я особи», — зазначили у суді.    

Обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченого, суд визнав щире каяття, активне сприяння розслідуванню злочину, такими, що обтяжують, – вчинення злочину особою, що перебуває у стані сп’яніння, та у присутності дитини.