Психологи вважають, що самогубство могло стати наслідком посттравматичного синдрому.

Вистрибнув із балкона 6-го поверху. У Миколаєві 26-річний учасник АТО Андрій Трофимчук заподіяв собі смерть на очах у рідних – вистрибнув з вікна шостого поверху.

Його сім'я переконує – ніхто не помічав змін у поведінці хлопця і не підозрює, що підштовхнуло його до такого вчинку. Натомість військові психологи переконані – виною всьому посттравматичний синдром, який може призвести до трагедії навіть через роки після пережитого.

Брат загиблого Роман каже, молодший брат покінчив з життям просто на його очах. Він давно не бачив Андрія, той був на заробітках. А того вечора брат прийшов у гості до нього і матері. Поговорили, трохи випили і вийшли на балкон.

"Я трубку курю, він сигарети. Я поки трубку забивав, він обличчя нахилив, каже "та пішло все на**й" і вистрибнув. Я подивився – він вже лежить", – розповідає Роман.

ВІДЕОУ Миколаєві 26-річний учасник АТО скоїв самогубство

У Миколаєві 26-річний учасник АТО Андрій Трофимчук заподіяв собі смерть на очах у рідних. Його сім'я переконує, ніхто не помічав змін у поведінці чоловіка і не підозрює, що підштовхнуло його до такого вчинку. Натомість військові психологи переконані, виною всьому посттравматичний синдром.

Брат загиблого одразу побіг униз. Каже – брат впав на дах магазина під будинком і ще дихав. Щоб до нього дістатися медикам довелось викликати надзвичайників.

"Лікарі вже нічим цьому пацієнтові – ані лікар, ані фельдшер – не могли допомогти. Причина смерті – травма не сумісна з життям", – повідомила завідуюча відділенням Центру швидкої медичної допомоги Елла Данілова.

Сусіди розповідають, що Андрій Трофимчук був на війні з перших днів. Мав дві контузії. Коли демобілізувався – став  сам не свій. Часто конфліктував із братом, також ветераном АТО. Останній раз сварилися в день загибелі Андрія, просто у під'їзді.

"Вчора бійка була в них між собою. Бо в мене йшла онука, каже – там дядя зі скривавленим обличчям. На сходах був шум", – розповіла сусідка Галина Довганюк.

Роман запевняє – не билися, а намагалися вирішити проблему. Дружина Андрія розповіла йому, що чоловік, як приїхав із заробітків, вже тиждень п'є і постійно свариться.

Читайте також: Через суїциди АТОвців МВС запровадить нову реабілітацію постраждалих від посттравматичного синдрому

"З ним тут поговорили, обговорили всю ситуацію. Він з дружиною якраз помирився. Каже, все добре, все нормально, жодних проблем. Ще наді мною потішався, казав, що він там заробляє, що в нього все добре", – ділиться брат Роман.

Військові психологи кажуть – рідні просто не помітили, що в Андрія на підґрунті сімейного конфлікту проявився посттравматичний синдром. А впоратися з ним самотужки дуже важко .

Источник

comments powered by HyperComments