На Рівненщині діти і вагітна мати дивом не отруїлися насмерть чадним газом

Нині багатодітна сім'я в дитячому відділенні під наглядом лікарів

Десятеро дітей та їхня вагітна мати отруїлися чадним газом на Рівненщині через буревій. Той зламав зовнішню частину димоходу. Усю багатодітну родину, крім господаря, ушпиталили. Як зараз почуваються потерпілі — дізнавалися наші кореспонденти. 

Дружину та десятьох своїх дітей до цієї лікарні в місті Сарни привіз сам чоловік. Уся його сім'я скаржилася на запаморочення, нудоту та головний біль.

"Мене тато якось підхопив, бо мені голова крутилась ну таке. Думали, що чимось отруїлися", — говорить Алла Саванчук, пацієнтка.

Наймолодшому хлопчикові — одинадцять місяців, найстаршому — 13 років. Дітям ставало зле посеред ночі, коли всі спали, розповідає матір. Сама жінка прокинулась від крику плакав один із її синочків.

"Я до нього — ніби як отравлений. Але по черзі почали сходить старші діти. Дякую бога, що він розбудив серед ночі, бо хлопчики могли просто спать до ранку і все", — говорить Ірина Саванчук, багатодітна мати.

Нині багатодітна сім'я в дитячому відділенні під наглядом лікарів.

"Їм пощастило вони не довгий час були під дією того чадного газу і батьки дуже швидко зорієнтувалися, вчасно привезли дітей в лікарню", — говорить Наталія Басиста-Токова, завідувачка педіатричного відділення Сарнівської районної лікарні.

Трагедія ледь не сталася ось у цьому будинку в селі Малушка, що на Березнівщині. Сам господар удома. Каже, не надто надихався, тож по допомогу медиків не звертався. Каже — нещодавно замінив газовий котел. Припускає, зворотної тяги ще й додав сильний вітер.

"Вирвало димохода і пошло. Пошов типа газ. Не газ, а самий вихлоп газуів пішло в хату", — говорить Володимир Саванчук, багатодітний батько.

Перевірка показала — газове опалення господар змонтував самостійно. Котел встановив уживаний.

"Дуже часті випадку і це пов'язано з тим, що люди не заключають договора технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання і обладнання, ігнорують про це. А дані роботи проводять власноруч, наймаючи незрозумілих майстрів, які проводять роботи в результаті, бачте, виникають такі ситуації", — говорить Олександр Климчук, технічний директор АТ "Рівнегаз".

У будинку, де мешкає багатодітна родина, до з'ясування всіх обставин інциденту — газ фахівці перекрили. Щоб не забирати дітей з лікарні до холодної домівки, батько поки що обігріває дім дровами.