У суботу, 5 січня, в Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу про автокефалію, який вручили вчора – у різдвяний Святвечір.

На церковній службі, яка передує підписанню, поруч з офіційними особами України був присутній бізнесмен з Дніпропетровська Олександр Петровський. У ЗМІ Петровського (він же Налекрешвілі) називали кримінальним авторитетом на прізвисько Нарик – правда, свою приналежність до кримінального світу він заперечує.

"Страна" першою помітила Петровського на урочистій службі недавно створеної ПЦУ в Дніпрі. Він стояв в храмі поруч з Петром Порошенко і Єпіфанієм. На фото з ним був тоді і Еміль Арутюнян (прізвисько – Еміль), який також вважається близьким до Петровського "авторитетним" бізнесменом.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як повідомляло видання "СТРАНА" "права рука" Петровського – Богдан Гулямов, глава його фонду і настоятель храму села Романків в Кончі-Заспі – відслужив першу службу Константинопольського патріархату в Андріївському храмі Києва.

За інформацією "Страни", Гулямов і Петровський вже давно знайомі з одним з головних "зачинателів" ПЦУ – колишнім митрополитом УПЦ МП Олександром Драбинко. За даними видання "Страни", в 2013 році саме Гулямов і Петровський зуміли допомогти йому виплутатися з темної історії про викрадення черниць.

В останні роки, за даними джерел Страни в церковних колах, Гулямов, Петровський і нардеп від БПП Павелко (його син одружений на дочці Петровського) грали вкрай активну роль в створенні ПЦУ. В першу чергу – щодо фінансового забезпечення процесу.

Зазначимо, У церкві святого Георгія у резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили томос про автокефалію української церкви.

Під час вручення томосу у храмі були представники української церковної та світської делегації.

З врученням томосу про автокефалію створення помісної православної церкви в Україні можна вважати завершеним й після цього має початись процес визнання її іншими помісними церквами світу.

Источник

comments powered by HyperComments