На Яворівському полігоні намагалися приховати вбивство військовослужбовця

Вбивство військового на Львівщині

Вбивство у військовій частині на Львівщині. Хлопця, який отримав ножове поранення в живіт, не повезли в лікарню, а просто заклеїли рану пластиром. Він прожив лише добу.

Чому сталася трагедія? — з'ясовувала Христина Гашенко.

Інцидент стався в одному з гуртожитків військової частини Яворівського полігону. Того вечора між солдатом та старшиною виник конфлікт. Молодший за званням військовослужбовець застосував ножа.

Солдат-контрактник вдарив старшину ножем у живіт. За інформацією правоохоронців, нападник був п'яний.

"Вони сварилися, там був ще один — третій хлопчина. Цей взяв ножа і пирнув його в бік, врізав. Потом ще на того — ще одного хлопчину нападав, викрутками, ножами кидався. В поліції сказали — заклеїли рану лейкопластером, у неділю вже був вздутий живіт", — розповідає Світлана, вдова загиблого військовослужбовця ЗСУ.

Поранений військовослужбовець прожив добу. Про інцидент у казармі керівництво військової частини поліцію повідомило не одразу. Нині казарма під пильною охороною.

Про загибель свого товариша нічого не говорять інші військовослужбовці:

"Було знайдено тіло, а що конкретно — ми нічого не знаємо".

"Я точно нічого не знаю. Тільки чув, що був такий випадок".

Інцидент не коментують і в прес-службі Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, якій підпорядковується Яворівський полігон. Інформацію обіцяють оприлюднити лише після завершення слідства. А працівники Державного бюро розслідувань розпочали слідство за фактом неповідомлення військовими особами про кримінальне правопорушення, а також неналежного виконання ними службових обов'язків.

"На даному етапі досліджується всі обставини щодо несвоєчасного надання кваліфікованої медичної допомоги потерпілому. Ми стоїмо на тій позиції: якщо би своєчасно була надана медична допомога — 30 річний хлопець залишився живим", — наголосив Станіслав Лисенко, начальник 3 слідчого відділу Слідчого управління територіального відділу ДБР у Львові.

Правоохоронці запевняють: у справі фігурують кілька осіб, однак їхніх імен наразі не називають. У поліції також відкрили кримінальне провадження за статтею "умисне вбивство". Винному загрожує до 10 років позбавлення волі.