На Закарпатті обрали запобіжний захід підозрюваним у стрілянині в Мукачеві

В Мукачеві у зв'язку з останніми подіями запровадили посилене патрулювання міста

На Закарпатті правоохоронці затримали чоловіків, яких підозрюють у причетності до стрілянини в Мукачеві. Напередодні суд обирав їм запобіжний захід. Що кажуть затримані та які аргументи у слідства — знають наші кореспонденти. 

Це кадри спецоперації правоохоронців на Закарпатті, яку провели напередодні. Спецпризначенці зупинили для перевірки дві автівки. Надійшла інформація, що там могли бути люди, причетні до нещодавньої стрілянини в Мукачеві, під час якої двоє чоловіків отримали поранення.

Оперативники зазначають — водії обох автівок намагалися втекти й чинили опір. Проте їх усе-таки спинили — загалом у машинах їхали семеро чоловіків. Під час обшуку в одному з автомобілів знайшли багато зброї. Водіїв затримали.

"Необхідно підкреслити, що злочин передбачений статтею 348 ККУ є насильницьким умисним, особливо тяжким видом злочину, санкція якого передбачає від 9-15 років або довічне позбавлення волі", — говорить Алла Сарай, суддя Ужгородського міськрайонного суду.

Прокурор просить — тримати підозрюваних під вартою. Адже один із затриманих уже притягувався до кримінальної відповідальності та переховувався від слідства.

"Я хотів би у, щоб суд обрав до нього запобіжний захід тримання під вартою, виключно з того, щоб запобігти зазначення особою в інших злочинів, а також з метою не переховування досудового розслідування", — говорить Юрій Романець, прокурор Закарпатської прокуратури.

Адвокат підозрюваного цю інформацію заперечує. І запевняє — його підзахисний не чинив опору поліцейським.

"Йому немає для чого переховуватися, в даній кваліфікації підозра не то, що є необгрунтована, він фактично немає, викладань обставин справи, які викладені по підозрі він ні то, що не стосується мого підзахисного він не стосується нікого".

Такої ж позиції дотримуються й підозрювані. Мовляв, на вимогу поліцейських зупинилися, а ті витягли їх із автівок і повалили на землю. Зброя ж в машині — мисливський карабін і травматичний пістолет — офіційно зареєстрована. Заперечують і свою причетність до перестрілки в Мукачеві.

Обох затриманих суд вирішив тримати під вартою, з правом внесення застави в розмірі 315 тисяч гривень. А в Мукачеві у зв'язку з останніми подіями запровадили посилене патрулювання міста.