Нас зливають?! На сайт Мюнхенської конференції повернули скандальний «план примирення Росії та України»

На сайт Мюнхенської конференції з безпеки повернули скандальний план «примирення України та Росії» авторства трьох західних аналітичних центрів та Російського ради міжнародних справ, який викликав міжнародний скандал.

План з 12 пунктів, який опублікували 14 лютого, видалили з сайту через кілька годин після публікації. Тепер же, він знову доступний.

Мюнхен повернув скандальний «план примирення Росії та України»

Нагадаємо, міністерство закордонних справ України заявило, що тези, озвучені в скандальному документі, не відповідають офіційній позиції Києва.

Відомство зазначає, що цей документ підготувала неурядова організація Euro-Atlantic Security Leadership Group.

«Це приватна ініціатива групи політиків і експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та ситуації з безпеки в Україні, зокрема збройної агресії РФ проти нашої держави», – пояснили в українському зовнішньополітичному відомстві, передає «Інтерфакс-Україна».

У свою чергу американські дипломати і експерти заявили, що деякі з кроків, запропонованих в плані, резонують з ідеями, висунутими російською стороною. Відзначається, що оприлюднений документ описує вирішення проблеми в «дружніх Кремлю термінах, можливо, щоб переконати членів російської еліти підписати».

Ключові позиції документа:

Крок 1. Відновлення СЦКК (ця ініціатива необхідна для більш активної реалізації плану з припинення вогню. Як відомо, Росія покинула комісію кілька років тому).

Крок 2. Переговори про бойові дії на рівні N4 (пропонується розширити зміст перемовин у «нормандському форматі» й додати туди тему бойових дій, а також їхнє припинення).

Крок 3. Розширення свободи пересування (пропонується збільшити кількість пунктів пропуску).

Крок 4. Пошук зниклих безвісти.

Крок 5. Планування та реалізація ініціативи з розмінування.

Крок 6. Реконструкція Донбасу (вивчення економічного потенціалу, заснування донорського фонду за участю ЄС, західних компаній. До нього також запропоновано приєднатися Росії).

Крок 7. Організація зони вільної торгівлі (як можливість відновлення Донбасу пропонується створити там ЗВТ із, відповідно, іншим оподаткуванням).

Крок 8. Підтримка дорожньої карти щодо санкцій (якщо сторони погоджуються на «Мюнхенську ініціативу», то виконання закріплених у ній пунктів може стати підставою для перегляду штрафних заходів проти Росії).

Крок 9. Усунення радіаційної небезпеки (вивезення радіоактивних, отруйних для екології Донбасу речовин. Адже зараз на там перебуває понад 1200 таких джерел токсичності).

Крок 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки (один із планів щодо повернення впливу Заходу – активна робота із забезпечення безпеки в регіоні між МЗС).

Крок 11. Підтримка та визначення сфер взаємодії між ЄС і Росією (Калниш уточнив, що в такий спосіб РФ намагаються повернути до кола цивілізованих країн. Так, їй пропонують активніше співпрацювати в гуманітарній сфері, як-от у науці й дослідженнях, транскордонному та регіональному співробітництві, співпраці в галузі зміни клімату та довкілля. Однак згадка про Мінські угоди збережена).

Крок 12. Новий національний діалог про особистість. «Новий інклюзивний національний діалог по всій Україні бажаний і може бути запущений якомога швидше. Цей діалог повинен охоплювати осіб, які формують громадську думку, провідних вчених і міжнародно визнаних експертів. Слід докласти зусиль для взаємодії України зі своїми сусідами, особливо з Польщею, Угорщиною і Росією. Цей діалог має зачіпати теми історії та національної пам’яті, мови, ідентичності й досвіду меншин. Повинен стосуватися терпимості й поваги до етнічних і релігійних меншин – як у сім’ї, так і в більш широкому контексті – для досягнення ширшої інклюзивності та соціального єднання», – процитував останній пункт журналіст.