Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що Росія вже порушила територіальну цілісність кількох своїх сусідів, через що Альянс посилив готовність військ.

НАТО готовий захищати будь-якого члена організації, а Білорусь ним не є, сказав генсек Альянсу Єнс Столтенберг на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, відповідаючи на запитання про те, які кроки організація зробить у разі окупації Білорусі Росією. Трансляцію заходу ведуть на його сайті.

"Я думаю, ми маємо просто припускати, що цього не станеться", – зазначив він.

Столтенберг додав, що Росія вже порушила територіальну цілісність кількох своїх сусідів.

"Російські війська є в Молдові без згоди уряду в Кишиневі, у них є війська у двох частинах Грузії (Абхазії та Південній Осетії), і, звісно, вони незаконно анексували Крим і дестабілізують Східну Україну. Ми бачили й агресивні дії Росії в Азовському морі", – заявив він.

Столтенберг додав, що через це Альянс значно посилив готовність військ і збільшив присутність у східній частині Альянсу. Окрім цього, країни-члени підвищують витрати на оборону.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Причина, із якої ми це робимо, – запобігти конфлікту. Основна причина політики стримування з боку НАТО полягає в тому, щоб надіслати чіткий сигнал будь-якому потенційному агресору, що якщо нападуть на кого-небудь із союзників, туди прийде весь НАТО. Це найкращий спосіб уникнути будь-якого конфлікту. Так що НАТО відповідає. Ми готові захищати будь-якого союзника по НАТО. Білорусь не є членом НАТО", – сказав він.

Відносини між Росією та Білоруссю загострилися у 2017 році, коли Росія в односторонньому порядку запровадила прикордонний режим із Білоруссю. "Існують міждержавні договори та угоди, і один якийсь міністр, нехай навіть сильний, феесбешник і так далі, одним розчерком пера поставив хрест на всіх домовленостях", – так у лютому 2017-го прокоментував рішення російської сторони президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Водночас президент Білорусі стверджував, що з президентом Росії вони обговорюють різні питання, "як рідні люди", але Білорусь "ніколи не стане васалом жодної країни".

У вересні 2018 року в Сочі відбулися закриті переговори між президентами й урядами Росії та Білорусі. За даними ЗМІ, російське керівництво висунуло вимогу до Білорусі створити російську військову базу в обмін на продовження економічної допомоги. Білорусь відмовляється від цієї ідеї. 

"Ми її не розміщаємо, бо вона тут не потрібна", – сказав Лукашенко. 
 

Источник

comments powered by HyperComments