Відома українська письменниця Леся Коковська-Романчук поділилася гірким досвідом поховання своєї мами легендарної зв'язкової УПА Лідії Романчук, передає Корупція.Інфо

Свій пост в Facebook вона почала з фрази: Є у китайців таке прокляття: "Щоб ти жив у часи великих змін". Український варіант: "Щоб ти помер за часів поправок Лозового". Вибачте, що знову про невеселий, але, можливо, комусь цей досвід стане в нагоді.

І так з її слів стало відомо, що коли помирає людина, тепер швидка переадресовує виклик поліції, і першими приїжджають саме поліцейські. Копи оглядають, чи немає ознак кримінального злочину.

Письменниця вважає, що в цьому немає нічого страшного, навіть коли мова йде про дуже літню людину – буває, що спадкоємцям не вистачає терпіння, або людина заповідала майно або квартиру. Тому в цьому є сенс – нехай поліція оглядає.

У випадку зі смертю мами письменниці були два хлопця, які з максимальною ввічливістю запитали – чи боліла жінка, лежала, чи були лікарі, перевіряли виклики швидкої допомоги – коли був останній, потім написали висновок.

Після цього, продовжує Леся Коковська-Романчук, треба йти в поліклініку, щоб черговий лікар написав довідку про причину смерті.

Популярне:“На свою ж Великодню службу йшов пішки”: Авто з Патріархом Філаретом не пустили до Собору через візит Порошенка


Письменниця загострила увагу на одній деталей.

"З цього місця – уважніше. Смерть – така гостя, яка приходить без запрошення, тому враховуйте деякі особливості нового закону, щоб мінімізувати клопоти, і так нелегко все це пережити".

Для отримання свідоцтва про смерть потрібна лікарська довідка. Без неї немає свідоцтва, отже, поховати людину не можна – тут починається весь той коло за рішенням суду, утримання тіла в морзі і інші пекельні процедури.

Дочка Лідії Романчук розповідає, щоб отримати лікарську довідку, необхідна медична карта і відповідні записи лікаря. Тому що часто буває, що людина лікується порадами з телевізора та інтернету. Інтернет або провізор в аптеці НЕ запише в карту діагноз. Тому може статися, що людина нічим не хворіла, але раптово помер. Потім – розтин, судове рішення і знову коло. Сама вона радить, не лінуватися – піти до сімейного лікаря, завести карту, щоб в ній було записано, чим саме хворіє людина. Вона також додала тримайте карту під рукою – хто знає годину і хвилину?

Власне, це і є єдина складність – мати медичний документ. А ще – купу грошей, повідомляє Леся.

Леся Коковська-Романчук резюмує: "Так що живіть довго. Тому померти зараз – дорого. Дуже. І ще кілька порад. Чи не вмирайте в неділю. Тому що ЗАГС вихідний. Чи не вмирайте після обіду або вночі – нехай вас Бог боронить! Кладовище в неділю працює тільки до 14. Чи не вмирайте після 25-го числа, так як пенсійний фонд не дасть допомоги на поховання, у них там якісь фінансові двері закриваються, а відкриваються тільки після 1-го наступного місяця".

 

Источник

comments powered by HyperComments