У Львові та області захворюваність на кір не вщухає. За минулі вихідні до Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізовано 62 дитини і 16 дорослих. Стан хворих середнього ступеня важкості.

“Сподівалися, що за літо населення провакцинується і захворюваність спаде. Та цього не сталося. Тож зниження захворюваності можна чекати тоді, коли ми всі таки провакцинуємося, або коли всі перехворіємо”, — розповіла головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

Зростати захворюваність в Україні почала з початком навчального року. Минулого тижня на Львівщині зареєстровано вісім випадків спалаху хвороби. “Минулого тижня з понеділка по п’ятницю зареєстрували 71 випадок захворювання на кір. Але ця цифра за тиждень буде значно більшою, бо багато хворих додалося за вихідні. Остаточна статистика буде наприкінця дня 5 листопада.

Найчастіше діти і дорослі хворіють у Львові, Пустомитівському, Яворівському, Перемишлянському, Жовківському, Стрийському та Дрогобицькому районах”, — зазначила епідеміолог львівського обласного лабораторного центру Любомира Бойко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що у Європейському регіоні триває спалах кору. Україна лідирує в поширенні цього захворювання. З початку року на кір у нас захворіло понад 35 тисячі людей. Захворюваність цього року у порівнянні з минулим зросла у 17 разів.

Нагадаємо, кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, є у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація. Вакцина, за словами Наталії Тімко, на Львівщині є – хороша, європейська і в достатній кількості.
 

Источник

comments powered by HyperComments