Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, пропонує ввести двоставковий тариф на теплову енергію

“Двоставковий тариф – це коли частина енергетичних витрат виражається в умовно змінній частиниі в залежності від того, скільки теплової енергії використовує споживач. Умовно постійні витрати, які не залежать від споживання, – заробітна плата, ремонти, обслуговування – розподіляються рівними частинами протягом усього року “, – зазначив член НКРЕКП Євген Магльований.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Введення двоставкового тарифу, на його думку, може вирішити проблеми підприємств теплопостачання.

“У теплопостачанні витрати на паливо і газ складають 85% в структурі тарифу. Проблемою для підприємств стає постійне скорочення обсягів споживання, адже споживачі утеплюються і всіляко намагаються скоротити вартість теплопостачання. За рахунок цього процесу умовно постійні витрати підприємств зростають. Важливо їх збалансувати і не привести до значного підвищення тарифів “, – зазначив Магльований.

Він вважає, що введення двоставкового тарифу дозволить зменшити фінансове навантаження на споживачів і зробити роботу підприємств більш прогнозованою.

Як повідомлялося раніше, український уряд і МВФ обговорюють варіант запуску нової програми фінансування stand-by, яка замінить діючу EFF ще до завершення попередньої. Заміна програми також дозволить перезапустити питання підвищення ціни газу і уникнути різкого подорожчання. За даними журналістів, з жовтня ціна газу може зрости на 23,5%.

Источник

comments powered by HyperComments