Перший лауреат, хвилина мовчання та тизери кінострічок: в Оперному театрі відбулася церемонія відкриття ХІІ Одеського кінофестивалю (фото)

Після традиційної ходи по червоній доріжці в театрі опери та балету відбулася церемонія відкриття ХІІ Одеського міжнародного кінофестивалю . Ведучими церемонії цього року стали Максим Сікора і Яніна Соколова. Гостей привітала президент фестивалю Вікторія Тігіпко:

В минулому році через пандемію ОМКФ був змушений піти в онлайн, але це фестивальне кіно, тому нам потрібно дивитися фільми разом і відчувати один одного в великому залі. Сьогодні дуже непростий час і ми сфокусувалися на українському кіно, тому що всім нам складно, і ми повинні підтримати вітчизняну кіноіндустрію, — зазначила вона.

Вікторія Тігіпко також додала, що в цьому році вперше церемонія закриття буде проводитися на Потьомкінських сходах, цю традицію збережуть і далі.

Після привітального слова вона вручила спеціальну нагороду ОМКФ за внесок в розвиток українського кіно режисерові мультипликаций Євгену Сивоконю. Після показу його кращих робіт, режисер подякував за нагороду і зазначив, що вона уособлює його досягнення за всі роки роботи.

Також присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять передчасно пішов з життя українського художника, директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда.

Глядачам представили членів журі, які будуть оцінювати конкурсні фільми і показали тизери кінострічок-учасниць. Переможці Національного конкурсу отримають нагороди за кращий фільм повнометражний або короткометражний, кращу режисуру, акторську майстерність. Оцінюватися будуть фільми українського виробництва і зняті в копродукції з нашою країною. У позаконкурсних програмах глядачі отримають унікальну можливість першими побачити міжнародні фестивальні хіти в секції Фестиваль фестивалів, а також арт-хіти, які скоро вийдуть в український прокат — секція Гала-прем'єри.


Нагадаємо, гостей Одеського міжнародного кінофестивалю привітав міський голова Геннадій Труханов.

Фото: Катерина Краєва

Оставьте комментарий