Поблизу Мар’їнки активізувалися ворожі розвідгрупи

Ситуація на передовій

На Донбасі поранено чотирьох українських військових, — про це повідомили у Штабі Операції Об'єднаних сил. Ворог використовував заборонені Мінськими угодами великокаліберні міномети.

Ворожі прапори зверху, бліндажі із палаючою буржуйкою внизу. Такий вигляд мають "укрепи" бойовиків із нульових українських позицій в районі Мар'їнки. Дистанція — вкрай близька, — тож слід бути обережним. Хоча, зазвичай, тут — небезпечніше вночі. Зараз, удень — поки що встановилося відносне затишшя. Через те, найімовірніше, що десь поблизу — спостерігачі ОБСЄ.

"ОБСЄ від'їжджає — і вони починають стріляти. Спочатку автомати — таке, а потім уже і РПГ прилітає і міни 82 мм. СПГ, міни прилітають вісімдесятки, навіть тут ,метрах в сорока за нами, впала за позицією — ближче до домів мирних жителів", — розповідає позивний, "Малий", військовослужбовець ЗСУ.

"Противник кілька діб використовує кулемети, гранатомети, і автомати. Ми ведем з ним перестрілки — буває таке що перестрілка триває 15 хвилин часу, а буває таке що і 2 години. Безпілотники присутні — вони збільшили їх активність. А міномети працюють по сусідніх позиціях, три дні підряд працювали 120 міномети — бо було чутні вибухи і приходи-виходи", — зазначив Тарас, військовослужбовець ЗСУ.

Невдовзі чуємо віддалених вибух. Трава та очерет, — висушені весняним сонцем. А зараз на Донбасі під 20 градусів тепла, — загоряються. Таке зараз відбувається уздовж усієї лінії фронту. Загалом для військових така теплінь — обіцяє вже за тиждень-другий нові складнощі.

"Весна, "зеленка" скора з'явиться — почнуть ДРГ лазити. — Це вносить якісь корективи? Треба пильність проявляти, щоб не пропустити їх. Саме головне —  не прогавити їх ДРГ. Вже звикли за п'ятий рік війни, не перша ротація тут — знаємо місця, знаєм їхні позиції", — наголосив позивний "Циган", військовослужбовець ЗСУ.

Зараз ворожі диверсанти та снайпери на цьому напрямку дуже активні — і тепер, — коли не має густої рослинності. Місцевість така, що пробратися можна до передових українських окопів. Пильно дивлячись у бійницю, військовослужбовець на ім'я Тарас показує одну із таких стежин.

"ДРГ виходять з цієї траншеї, потім по руїнах йдуть, бо вони з третього моменту руїн — ви можете побачити, підходять до нас впритул. І вони завдяки тим руїнам — можуть спокійно до нас підійти", — говорить Тарас, військовослужбовець ЗСУ.

Нещодавно наші солдати вчасно побачили ворожих розвідників. Ті, схоже, шукали підходів для майбутньої диверсійної операції.

"Десь під ранок це було, близько четвертої години. Підходили два чоловіка. — Що робили? — Та нічого, дивилися як можна до нас підійти. Ми їх, як то кажуть, "спалили" — давали отвєтку", — зазначив позивний "Малий", військовослужбовець ЗСУ.

Тож тепер на постах чергують у посиленому режимі. А всього за кілька кілометрів від лінії артилерійських обстрілів супротивника — фронтова Красногорівка. Місто вже другий день під обстрілами ворожих гармат.