Початок вакцинації від COVID-19, нові тарифи та е-квитки: які зміни чекають на хмельничан у лютому

  • В останній місяць зими на нас чекає кілька важливих змін.
  • Одна з найважливіших – запланована вакцинація від коронавірусного захворювання.

1. 

З лютого в Україні розпочнеться вакцинування від COVID-19. У МОЗ вже розробили календарний план з безкоштовної вакцинації на поточний рік.

Щеплення робитимуть у чотири етапи: від січня до квітня 2021 року; від квітня до червня; від червня до вересня та від вересня до березня 2022 року. Україні можуть виділити від 100 до 200 тисяч доз вакцини BioNTech/Pfizer. Водночас в межах COVAX Україна може також отримати й інші вакцини, зокрема, AstraZeneca, Novavax і Sanofi. 

2. 

Відповідно до рішення Уряду від лютого в Україні встановлена гранична вартість газу для побутових споживачів — 6,99 гривні за кубометр. Ця ціна діятиме до кінця карантину або опалювального сезону — залежно від того, що закінчиться раніше.

«Хмельницькгаз Збут» виконає рішення Кабміну та постачатиме газ клієнтам за встановленою ціною — 6,99 грн за куб м без урахування вартості доставки блакитного палива.  

3.

Із 1 лютого для безкоштовного проїзду в комунальному громадському транспорті Хмельницького пільговики мають мати при собі відповідне посвідчення + електронний квиток. Саме ці два документи вони повинні мати, аби їхати у тролейбусах безкоштовно. Інакше доведеться платити або ж не їхати зовсім. 

4. 

В Україні 1 лютого стартує реєстрація на основну сесію Зовнішнього незалежного оцінювання. Вона триватиме до 5 березня. До 30 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки з часом і місцем проведення ЗНО. Результати тестів будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 30 червня.