Порошенко і СІЗО! Українці приголомшені словами Онищенка. Втрачати йому нічого – видав все

Екс-нардеп Олександр Онищенко відмовився від ідеї екстрадиції в Україну з Німеччини і попросив там політичного притулку.

Про це в коментарі Німецькій хвилі сказав його адвокат Інга Міноджіо.

За словами адвоката, в Україні “катастрофічні умови утримання в слідчих ізоляторах”. А головний ворог Онищенкм – Петро Порошенко – навіть після втрати влади залишається впливовим.

Нагадаємо, в кінці січня «Страна» повідомляла, що Онищенко розглядав варіант добровільно погодитися на екстрадицію, повернутися в Україну.

В свою чергу, як писав телеграм канал ЛЕГІТИМНИЙ – з Офісу Президента повідомляє, що ОП вкрай необхідна участь Онищенка в справі проти Порошенка. Онищенко має «козирі,” які можуть знищити повністю весь рейтинг і імідж Петра Олексійовича. На Порошенко відкриють нові кримінальні справи по корупції в особливо великих розмірах.

В свою чергу, політичний аналітик Дмитро Купира припустив, що в разі екстрадиції до України колишній нардеп може піти на угоду зі слідством і дати свідчення проти інших українських політиків.

Політичний аналітик звернув увагу, що олігарха затримали в німецькому місті, куди він навряд чи міг би поїхати, не отримавши гарантій безпеки.

«Ймовірно, будучи розумною людиною, Онищенко їхав до Німеччини з думкою про те, що там йому нічого не загрожує, а значить були якісь гарантії. Виявилося, що його затримали. Очевидно, щось не спрацювало, а надана йому інформація виявилася помилковою», – зауважив Купира.

На його думку, крім того, що олігархові інкримінують, є ймовірність, що деякі правоохоронні органи та політики знали про схеми і не заважали їх провертати.

Дмитро Купира припустив, що в разі видачі Онищенка Україні екснардеп може свідчити проти п’ятого президента України Петра Порошенка, а також проти лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

«Складно однозначно сказати, чи є в Онищенка конкретно якісь записи. Екснардеп робить подібні заяви, але не факт, що вони відповідають дійсності», – зазначив аналітик.

За його словами, влада зацікавлена у видачі Онищенка з кількох причин.

«По-перше, є нагода повернути якісь кошти. По-друге, розплутуючи цей клубок, правоохоронні органи розуміють, що є шанс зловити «велику рибу». Схеми екснардепа неможливо було здійснити так, щоб про них не знали правоохоронці і політики, які призначали цих співробітників силових органів. Звісно, якщо це підтвердиться, то будуть підстави для звинувачення інших осіб», – прокоментував Дмитро Купира.

На його думку, Онищенко має мотивацію свідчити проти інших осіб, оскільки ті, з ким він працював, фактично залишили його наодинці з проблемами. У нього немає причин їх захищати.

«Олігарх може скористатися ситуацією на свою користь, якщо правоохоронці запропонують йому якусь угоду, яка пом’якшить його справу, вирок. За економічні злочини у нас передбачена кримінальна відповідальність. Однак іноді слідство готове йти на поступки тим, хто вчинив злочин, але надав багато якісної інформації, за рахунок чого можна збільшити коло осіб, причетних до злочинів», – прокоментував політичний аналітик Дмитро Купира.