Посадові особи держкорпорації незаконно намагалися вивезти через порт Чорноморська зерно на сім мільйонів доларів

В морському порту Чорноморськ проводяться невідкладні слідчі дії в зв'язку зі спробою вивезення товару на суму 7 млн доларів США з митної території України.

вантаж співробітники Державної продовольчо-зернової корпорації хотіли відправити на адресу компанії-нерезидента, що має заборгованість перед держкорпорацією за раніше поставлений товар.

Про це повідомляє прес- служба ГУ Нацполіціі Одеської області.

В ході слідства встановлено, що посадові особи держкорпорації проводили експортні поставки зернових підконтрольним компаніям-нерезидентам. При цьому вони занижували вартість і не скоювали передоплату товару. Правоохоронці викрили численні факти реалізації злочинної схеми.

Так, за кредитні кошти, отримані під державні гарантії, посадові особи держкорпорації закуповували зернові через фіктивні підприємства і експортували товар за ціною, яка була значно нижчою за ринкову.

зокрема, протягом січня-травня 2021 року ДПЗКУ укладені зовнішньоекономічні контракти на експорт зернових з іноземними компаніями на загальну суму понад 231 мільйонів доларів США. В даний час заборгованість цих підприємств перед корпорацією, а відповідно і нанесений государствуущерб становить понад 57 мільйонів доларів США.

В серпні повідомлено про підозру колишньому голові правління АТ ДПЗКУ, а також власнику організації, що здійснює зберігання і перевезення зернових культур , і компанії-нерезидента, на користь якої здійснювалася їх поставка. Дії фігурантів кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах) КК України.

Оставьте комментарий